Tarımsal desteklerde resmi açıklama!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çiftçinin ödenemeyen destekleriyle ilgili olarak 'resmi açıklama' yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019 Ocak ayı içinde ödenecek tarımsal destekleri açıkladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Erdoğan, “Bay Kemal inşallah bundan sonra 'çiftçiye ne verdin' demezsin. İşte resmi açıklama. Seninki resmi değil gayri resmi" dedi.

Tarımsal desteklerde resmi açıklama!
banner200

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çiftçinin ödenemeyen destekleriyle ilgili olarak ‘resmi açıklama’ yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019 Ocak ayı içinde ödenecek tarımsal destekleri açıkladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Erdoğan, “Bay Kemal inşallah bundan sonra ‘çiftçiye ne verdin’ demezsin. İşte resmi açıklama. Seninki resmi değil gayri resmi” dedi.

Ocak ayında çiftçiye hangi destek ödemeleri ödenecek? Çiftçinin günlerdir beklediği önemli destek ödemelerinin Ocak ayı içinde ödeneceği açıklandı. AK Parti'nin İzmir'deki belediye başkan adayları Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Erdoğan, aday tanıtım programında çiftçilere yönelik de önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, ay sonuna kadar çiftçilere 2 milyar 35 milyon liralık tarımsal destek verileceğini belirtti.

Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek, “Bay Kemal diyor ya çiftçi aç, susuz ne yapacak diyor? Bak verdiğimiz destekten bahsediyorum. Bu ay sonuna kadar 2019 Ocak ayı içinde ödenecek tarımsal desteklerin bugün müjdesini veriyorum” dedi.

Erdoğan, Ocak ayında hangi desteklerin ödeneceğini açıklayarak şunları kaydetti: “Fark ödemesi, buğday, mısır, çeltikte 550 milyon TL , buzağı desteği ödemeleri 525 milyon TL, çiğ süt desteği ödemeleri 340 milyon TL, yem bitkileri desteği 269 milyon TL, sertifikalı tohum kullanım desteği 100 milyon TL, çevre amaçlı tarım alanı koruma desteği 84 milyon 500 bin TL, diğer desteklemeler 167 milyon TL. Toplam 2 milyar 35 milyon TL”

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2019, 15:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

Ne adammış bu kılıçdaroğlu buda olmasa desteklemeler ne oldu diye kimsenin umurunda değil.Adam ne dese yaptınız. Seçim vaadi olarak verdiği sözlerin çoğunu yapmak zorunda kaldınız.Hiç oy vermedim ama yiğidi öldür hakkını yeme

Ziraat Bankası Yapılandırma
Ziraat Bankası Yapılandırma - 3 yıl Önce

Destek mazot, gübre gibi ürünlerin fiyatı düşürülerek yapılır. Yeterli desteği vermiyorsunuz, bari lütfen ziraat bankası olarak Hürriyet gazetesi alınırken verdiğiniz 2 sene ödemesiz, 10 yıl vadeli krediyi çiftçiye de verseniz çiftçiler olarak hem kendimize hem üretime ve doğal olarak da vatana faydamız olur. 2 sene kazancimızı cebimize koyup kendimizi toparlarsak hem tarlalarımızı satmaktan kurtulur hem de akıl sağlığımız rahat şekilde üretime katkıda bulunuruz. Bizler çalışmaktan yanayız ama hepimiz icralık olmak üzereyiz. Devletimizden,ziraat bankasindan destek istiyoruz. SADECE SÜBVANSİYONLU KREDİLERE DEĞİL, BÜTÜN ÇİFTÇİ KREDİLERİNE YAPILANDIRMA BEKLİYORUZ.

Nezaman
Nezaman - 3 yıl Önce

Hangi destekler

Cimer den tarihleri verdiğiniz
Cimer den tarihleri verdiğiniz - 3 yıl Önce

Müjde dediniz buzağı destek 27 Aralık acaba 2023 dediniz anlayamadım

Destek
Destek - 3 yıl Önce

Üç kuruş destekle olmaz bu işler malımıza para verin isterseniz hiç destek vermeyin buğday üç yıldır aynı fiyat bu yıl maliyetler ikiye katlandı buğdayın dekar maliiyeti en az 350 tl üç kuruş destek veriyorz diye reklam yapmayın batıyoruz!!!

Tarımsal destekler
Tarımsal destekler - 3 yıl Önce

Tarım desteklerinin günü belli olması lazım her zaman seçim denk gelmez.

Tarim
Tarim - 3 yıl Önce

Tarim ve orman tarihinin en basarisiz bakani ekip zayif turksel mantigiyla devleti yonetemezsiniz il muduru atiyosun 2 saat sinra gorevden aliyorsun zaten bakan yardimcilarida tecrubesiz yazik ulke tarimina

Destek
Destek - 3 yıl Önce

2017 den buzağı desteği var hangi destekler acaba


banner151

banner251