Tarım Kredi'den çiftçiye icra emirleri gitmeye başladı: 52 bin lira borç faizle birlikte 73 bin lira oldu!

Tarım Kredi Kooperatiflerinde uygulanan yüksek faizden dolayı borcunu ödeyemeyen çiftçiler için düğmeye basıldı. Takipteki çiftçiler için icra müdürlüklerinden icra emirleri çiftçiye gönderilmeye başlandı. Çiftçiler, icra müdürlüklerinden gelen icra emirleri karşısında ne yapacağını şaşırmış durumda. 

Tarım Kredi'den çiftçiye icra emirleri gitmeye başladı: 52 bin lira borç faizle birlikte 73 bin lira oldu!
banner282

TAKİPÇİLERİMİZE ÖNEMLİ NOT: Bu haberimiz Tarım Kredi Kooperatiflerinin başvurusu üzerine Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin 7 Temmuz 2020’de verdiği hukuksuz erişim engeli kararı ile yayından kaldırılmıştı. Ancak Anayasa Mahkemesi’ne yaptığımız başvuru haklı görülerek, erişim engeli kararı ile ilgili ihlal kararı verilmiştir. AYM’nin ihlal kararı üzerine haberimiz yeniden özgürlüğüne kavuşmuştur. AYM’nin haberimizle ilgili verdiği ihlal kararı Resmi Gazete’de 7 Ocak 2022’de yayımlanmıştır. AYM’nin kararına ulaşmak için tıklayın… Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin Değişik İş Ek Kararı için tıklayın... 

TARIMDANHABER ÖZEL / Tarım Kredi Kooperatiflerinde bir süredir gündemde olan çiftçi borçlarıyla ilgili işlemlerin başlatıldığı ortaya çıktı. İcra müdürlükleri, borçlu çiftçiler için icra işlemlerini başlattı. İcraya verilen çiftçilerin sicili bozulduğu için hiçbir yerden kredi kullanamayacak ve kredi kartlarına da blokaj konulacak. Borcundan dolayı icraya verilen çiftçiler için zor bir süreç başladı. 

Ankara İcra Müdürlüğünden gelen icra emrini Tarımdan Haber’e gönderen çiftçinin 52 bin lira olan asıl borcunun, 21 bin lira da işlenmiş faizle birlikte 73 bin liraya çıktığı görülüyor. Çiftçiden ayrıca icra, harç ve masraflar da alınacak. Çiftçiye gönderilen icra emrine göre, 52 bin lira borca karşılık yıllık yüzde 19.5 faiz uygulandı. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2022, 16:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
DIKILI agaci olmayanlar
DIKILI agaci olmayanlar - 2 yıl Önce

Tkk onca bos beles g md g md yrd yonetim uyesi varki maas prim harcirah 2 dk toplanti binlerce lira huzur hakki cifcinin rehafi icin yurt ici yurt disi gezi seminer otel masraf vs vs vs onca masraflari paralari nasil ödenecek bu saf cifciler olmasa onyuzden ne gerekiyorsa yapilacak sonucta tkk bu duzen cark bir sekilde donecek ... ah benim guzel ulkem karni doysada gozu doymayan larin eline kaldin ALLAH yar ve yardimcimiz olsun..

Abbas
Abbas - 2 yıl Önce

Sayın editör yazmış olduğunuz borç kaç yılında alınmış kaç ertelemeye girmiş onlarında yazarmısın lütfen. Kişilerle probleminolabilir ama kuruma çamur atmaya hakkı yok. Kaldiki icraya gitmek istemeyen kişi borcunu öder. Ben nasıl bankaya ödüyorsam çiftçi de herkes gibi Bi şekilde borcunu ödiyecek. Yapılan her erteleme borcu katladı. Zamanında bunlar kendilerine izah edildi erteleme yapılmasın denildiğinde o kişiyi her tarafa şikayet ettiler. Yalansa yalan deyin. Hani birsöz vardır dede yediğini öde

Adanalı
Adanalı - 2 yıl Önce

Türk çftçisi fedakardır...kendisini yönetenleri ,malını mülkünü satarak refah yaşatır...refah yaşayanlarda bu refahını kendi meziyeti sanarlar(ballı bir kaç yerden msaş)bizde bunu hak ediyoruz demekki..!

mehmet emin koç
mehmet emin koç - 2 yıl Önce

asgari ūcretli borcunu ödūyorsa çiftçide ödesin

Ibrahim kays
Ibrahim kays - 2 yıl Önce

Uşak sivaslı da çiftçinin traktörleri toplanıyor.icra işlemleri basladi

Kadir özdemir
Kadir özdemir - 2 yıl Önce

Versinler bügün unutmasınlar bugünün yarini onlarda acıgelir zaten bişey iz kalmadı özel bankalar anamızı belledi geç kaldılar

başar yıldırm
başar yıldırm - 2 yıl Önce

sivasdan 13 bin lira borcum vardı 40 bin olarak icraya verdiler

İcralik
İcralik - 2 yıl Önce

Tarimkedi ölen ortağın icralikborcuna sigortadan faydalana bilirmi müdür olmaz diyor

Faiz ve sözleşme tarihi
Faiz ve sözleşme tarihi @İcralik - 2 yıl Önce

En az 3 yıllık faiz tutarı bu, sözleşme 2012 yılına ait sanki 1 yıllık borç icraya verilmiş gibi haber yapılmış, borcunu zamininda ödeyenlerin suçu ne o zaman, kimse borcunu ödemesin ertelesin,yapilandirsin, faiz affı istesin, anapara 5 yıla bölunsün ödeyelim.... diyenlerin istekleri bitmez. Bırakın algı yapmayı, gerçekleri haber yapın. %19,5 temerrüt faiz oranidir yani takibe düştükten sonra uygulanan faizdir bir yıllık borca uygulanan faiz değildir. En az 3 yıl önce kullandırılan bir kredi içinde hesaplanan faiz normaldir.

Icralıga cevap
Icralıga cevap @İcralik - 2 yıl Önce

Ölen ortak 75 yas altinsa ise, borcu da kanuni takip veya icrada degilse, borc kredi hayat sigortasinca ödenir. Bölge müdürlüğüne sorunuz.