Tarım Kredi’de patates ve soğanı 2 liradan satmaya başladı!

Tanzim satış yerlerinde meyve sebze tedarikini yapan Tarım Kredi Kooperatifleri de kendisine ait marketlerde fiyat indirimine gitti. Tarım Kredi'nin marketlerinde soğan 5.50, patates 4.90 liradan satılırken, fiyatlarda bugün indirime gidilerek patates ve soğan 2 liradan satılmaya başlandı. Ancak bazı sebzelerin, tanzim satışlardan daha yüksek fiyattan satılmaya devam edilmesi dikkat çekti.

Tarım Kredi’de patates ve soğanı 2 liradan satmaya başladı!
banner200
banner217

Tarım ve Orman Bakanlığı kampüsünde bulunan Tarım Kredi Kooperatiflerine ait tarım markette patates ve soğan fiyatları tanzim satış fiyatlarıyla bugün güncellenirken, domates, biber, salatalık ve kıvırcık fiyatları tanzim satış fiyatlarının üstünde satılmaya devam ediliyor.

Tanzim satışlarda satılan ürünlerin tedarikini yapan Tarım Kredi'nin kendi marketlerinde sebze fiyatlarının diğer marketlerle bire bir aynı olması dikkat çekerken, patates ve soğan fiyatlarının tanzim satıştan sonra düşürülmesi eleştiri konusu oldu.


MİLLETVEKİLİ FİYATLARI KARŞILAŞTIRDI

CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, bugün Meclis'te yaptığı basın toplantısında Tarım Kredi'nin marketleriyle tanzim satıştaki fiyatları karşılaştırdı. Tarım ve Orman Bakanlığı kampüsü içinde bulunan Tarım Kredi'ye ait marketten aldığı fiyatların tanzim satıştaki fiyatlardan farklı olduğunu dile getiren Aygun, “Tarım Kredi Kooperatifleri tanzim satış yerlerinde satılan ürünlerin tedarikini yapıyor. Ama kendi marketlerinde fiyatlar farklı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Tarım Kredi'nin marketlerinde satılan fiyatlardan haberi var mı?" eleştirisinde bulundu.

PATATESİN 12 ŞUBAT'TAKİ FİYATI


PATATESİN 13 ŞUBAT'TAKİ FİYATI
3 ÇEŞİT DOMATES SATILIYOR EN UCUZU TANZİMİN İKİ KATI

Tarım ve Orman Bakanlığı kampüsünde bulunan tarım markette, üç çeşit domates satılırken, bu domateslerin fiyatları 6.90 lira ile 9.70 lira arasında değişiyor. Ancak Ankara'da tanzim satış yerlerinden domates 3 liradan satılıyor. Rakamlar karşılaştırıldığında Tarım Kredi marketlerinde domatesin tanzim satışlara göre iki ve üç katı üstünde satıldığı görülüyor.

Tarım Kredi'nin tedarik yaptığı tanzim satış yerlerinde domatesin 3 lira, kuru soğan ve patatesin 2 lira, kırmızı biberin 6 lira, salatalığın ise 4 liradan satıldığını dile getiren Aygun, aynı ürünlerin Tarım ve Orman Bakanlığı kampüsünde bulunan Tarım Kredi'nin tarım marketinde ise domatesin 9.70 lira, kuru soğanın 5.50 lira, patatesin 4.90 lira, kırmızı biberin 9.40 lira ve salatalığın da 8.90 liradan satıldığını söyledi. Burada büyük bir çelişki bulunduğunu dile getiren Aygun, “Bu fiyatlardan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakanın haberi var mı?" dedi.

Söz konusu markette bugün sabah saatlerde patates ve soğan reyonu boşken, etiketlerin tanzim satış fiyatları ile güncellenmesi dikkat çekti.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 1 yıl Önce

Tarım kredi hiç bir zaman ucuz satış yapmıyor.Sürekli tüccardan yüksek gübre ....vs.satıyor, yöneticiler saltanat sürüyor biz kar yağmur çamur güneş yanalım.Amma ölüm var ,orada biz onların yakalarını yırtıcazzxx

Tarım kredi ucuz satacak
Tarım kredi ucuz satacak - 1 yıl Önce

Bölge müdür lerinin maaşını hangi avanak çiftci ödeyecek sırtımız kambur oldu tarım kredi kooperatif cenneti değil ama cehennemi garantiledi herşey açık market lerden pahalı senle hesabım bitmedi ben traktörümü garaja çekeli 2 yıl oldu hayla borç ödüyorum tarım dan soğuttun sözde çiftci ailesi bir çok çiftci benle aynı muhabbette icralık ve borç erteleme de erteleme devletten o da kötü borç faiz yüzde 70 felan dır faiz bu yazıyı okuyup tarım kredi kooperatif lerinde duran aklına şaşarım

ıphone tanzim satışları
ıphone tanzim satışları - 1 yıl Önce

sayın ticaret bakanımızdan ricamız ıphone telefonlar çok pahalandı. telefonlar içinde tanzim satışı yapılsın marketler faiş kar ediyor.

.
. - 1 yıl Önce

Sayin bakanim su fatura fark parasini yatirin arti kirsehirden yatmamis borcum var gubre alacamm

GERÇEKLERİ GÖRÜN ARTIK 1
GERÇEKLERİ GÖRÜN ARTIK 1 - 1 yıl Önce

BU SORULARIN CEVABINI İSTİYORUZ:
1. GENEL MÜDÜR VE YARDIMCILARININ KURUMA AYLIK MALİYETİ NE KADAR.
2. KURUM İŞTİRAKLERİNDE ÇALIŞAN ÇİFT DİKİŞ KAÇ PERSONEL VAR.
3. EMEKLİ MİLLET VEKİLLERİ KURUMA DOLDURULURKEN LİYAKAT ARANDIMI.

Genel Müdürlük Olsun
Genel Müdürlük Olsun - 1 yıl Önce

Yıllardır çiftçinin dostuyuz diye diye, adeta çiftçiyi yüksek faizle soyan Tarım Kredi Kooperatifi ya kapatılmalı ya da doğrudan Bakanlığa bağlı bir genel müdürlük haline gelmeli. Şuan ki halinden en az iki kat daha fazla fayda sağlar. Bakanlığın, piyasaya ve çiftçiye dokunması daha hızlı ve etkin olur. Ayrıca şuan yabancı tohumluk şirketlerinin tohumluk bayisi gibi çalışan kooperatif yerel ve yerli tohumluğun satışına başlar bu vesileyle. Mal alımlarında yaşanabilecek olası şaibeler, yüksek maaş polemiği, çiftçinin gözündeki imaj hepsi olumluya döner.

GERÇEKLERİ GÖRÜN ARTIK 2
GERÇEKLERİ GÖRÜN ARTIK 2 - 1 yıl Önce

4.GENEL MÜDÜR GÖREVE GELİR GELMEZ GEGEÇMİŞTE YAPILAN MİLYONLARCA LİRALIK SAVCILIK DOSYALARINI NEDEN SÜMEN ALTI EDİP İ.G Yİ AKLADI.BU DOSYALAR SAVCILIĞA NEDEN VERİLMEDİ?İLK GÜN İ.G İLE KOL KOLA MAKAMINA ÇIKMASINDAN MI?
5.HAFTA SONU EVİNE GİDİP BİNLERCE LİRALIK HARCIRAH YAZAN PERSONELLERE NEDEN GEREĞİ YAPILMADI.TARNET DOSYASI NEDEN KAPATILDI. LASVEGASA KUMAR PARASI GÖNDERENE NEDEN GEREĞİ YAPILMADI?
6.ŞİRKETLERDE YAPILAN SAÇMA SAPAN MİLYONLARCA LİRALIK YATIRIMLARIN FİZİBİLİTE RAPORU VARMI?
7. KÜTAHYA POYRAZ YEM FABRİKASINDA NEDEN AYLARDIR ÜRETİM YAPILAMIYOR.ALINAN MAKİNALAR VE YATIRIMLARIN TAMAMI NEDEN ÇALIŞMIYOR: BU YATIRIMLARA SEBEP OLANLARIN İFADELERİ ALINDIMI?
8.FAİŞ FİYATLARLA GÜBRE SATILIRKEN NEDEN GÜBRETAŞ SÜREKLİ ZARAR EDİYOR?

GERÇEKLERİ GÖRÜN ARTIK 3
GERÇEKLERİ GÖRÜN ARTIK 3 - 1 yıl Önce

9.GELELİM EN ÖNEMLİ KONUY: VATAN HAİNİ FETÖ ÜYELERİ VE SEMPATİZANLARINI TESPİT ETTİĞİNİZ HALDE NEDEN KAMUFLE EDİYORSUNUZ.İSMİ MİT LİSTELERİNDE OLMASINA RAĞMEN KURUM VE ŞİRKETLERİNDE BU ŞAHISLAR NEDEN ISRARLA TUTULUYOR VE KORUNUYOR.HATTA 2016 HAİN DARBE SONRASI KURUMDAN UZAKLAŞTIRILAN ONLARCA KİŞİ NEDEN POYRAZ TARAFINDAN GERİ GÖREVE ALLINDI VE HATTA TERFİ ETTİRİLDİLER. HAİN FETÖ İLE BOY BOY POZ VEREN EMEKLİ M.V. NEDEN ASTRONOMİK MAAŞLARLA KURUMDA ÇİFT DİKİŞİ GENEL MÜDÜRLÜKLERE DOLDURULDU.KURUMDA GERÇEKTEN FETÖ İLE MÜCADELE YAPILDI MI?
10. ŞİRKETLERİN MİLYONLARCA LİRALIK USULSÜZ SATIŞLARI TAHSİL EDİLDİ Mİ?
SAYIN GENEL MÜDÜRDEN SORULARA CEVAP İSTİYORUZ. İSTENİLDİĞİ TAKDİRDE TÜM MADDELERLE İLGİLİ BİLGİ VE BELGE PAYLAŞIMI YAPILACAKTIR.

banner151