" />

Saman ithalinin keyfine doyum olmuyor!

Saman ithalatı tartışma konusu olmaya devam ediyor. Milli Gazete yazarı Zeki Ceyhan'dan, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemir'liye ilginç bir 'ithal saman' eleştirisi geldi. Bakan Pakdemirli'nin samanın ihtiyaçtan ithal edilmediği yönündeki sözlerine tepki gösteren Ceyhan, “Öyle ya saman ithalinin keyfine doyum olmaz! O sarı sarı samanlar ithal edilirken bir tatlı seyri (!) olur ki demeyin gitsin!" eleştirisinde bulundu.

Saman ithalinin keyfine doyum olmuyor!
banner200
Milli Gazete yazarı Zeki Ceyhan, 'Zevk için saman ithalatı!' başlıklı bugünkü yazısında Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin saman ithalatını eleştirilere karşı söylediği; “Saman ithal etmiş olabiliriz ama bu ihtiyaçtan değil" sözlerini sert bir dille eleştirdi.

“Samanı 'ihtiyaçtan ithal etmediğimize' göre 'zevk olsun' diye ithal etmiş olmalıyız" tepkisinde bulunan Ceyhan,

“Öyle ya saman ithalinin keyfine doyum olmaz!

O sarı sarı samanlar ithal edilirken bir tatlı seyri (!) olur ki demeyin gitsin!

Bakan Pakdemirli Türkiye'nin yıllık saman ihtiyacının 66 milyon ton olduğunu hatırlatarak ithal edilen saman miktarının 8-9 bin ton civarında olduğunu söylüyor ve bunun da bir kıymetinin olmadığını iddia ediyor.

Bırakın 8-9 bin tonluk ithalatı bir gram dahi saman ithal edilmiş olsa buna yanarız. Türkiye gibi bir tarım ülkesinin saman ithalinden daha büyük bir ayıp tanımayız"

Ceyhan, yaşanan ekonomik krize de dikkat çekerek, “Elin oğlu döviz kuru ile oynayarak ülkemizi köşeye sıkıştırıp dururken “kayda değmez miktarlarda ithal ediliyor" diye saman ve buğday ithali eleştirilerine “cevap yetiştirmeye çalışmayı" mantıklı ve doğru bulmadığımızı söylemeliyiz.

Biz beklerdik bu tür eleştirilere “cevap yetiştirilmeye" çalışılacağına söz konusu açıkların en kısa zamanda kapatılacağı ve bir daha böyle ithalat yapmak zorunda kalınmayacağı açıklansın.

Bugüne kadar “ihtiyaç dışı maksatla" saman ithal edildiğini söyleyen bir bakan çıkmamıştı.

O da şimdi çıktı ve AKP iktidarlarına nasip oldu" dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

çiftçiyim elli küsür yaşındayım bu güne kadar hep sag partiere oy verdim şimdi bakıyorum çiftçi üretiçi resmen yok ediliyor batırılmış akp üyesiyim bir milletvekili vey hükümetden bizi savunacak derdimizi bilen ilğilenen kimseyi göremiyorum hep bizi çiftçiyi chp milletvekilleri savunuyor derdlerimizi dillendiriyorlar bu yaşdan sonra ne yapacagımı şaşırdım

Samanlık
Samanlık - 3 yıl Önce

Saman ithal etmenin tek nedeni samanlık seyran olsun diyedir.

SAMAN
SAMAN - 3 yıl Önce

ELİMİZDE 250 TON SAMAN BALYASI VAR SATAMADIK DURUYOR.

Saman
Saman - 3 yıl Önce

Samana gerek kalmayacak çünki bu gidişle hayvan kalmaz löp et yemeye devam ederiz.

Hdm
Hdm - 3 yıl Önce

Senol amca sen sag partiye oy vermeye devam et. Bizi Avrupa kıskanıyor hedef 2071 :):)

necati dardan
necati dardan - 1 yıl Önce

saman ithali haberleri gündemi değiştirmke için yapılan asparagas söylemlerinden başka bir şey değil.

banner151

banner251