Ne olacak bu besicinin hali?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, karkas kesim fiyatlarının düşük olmasından dolayı zor günler geçiren besicilere yönelik açıklamalarda bulundu. Artan yem maliyetlerine rağmen karkas kesim fiyatlarının aylardır 25 ile 27 lira arasında seyretmesi, üretimi tehdit etmeye başladı. Bakan Pakdemirli, zor günler geçiren besicilere seçim sonrasına vaatte bulundu.

Ne olacak bu besicinin hali?
banner200

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Çankırı'nın Kurşunlu ilçesinde TKDK desteğiyle inşa edilecek 23 odalı inşaatın temel atma töreninde besicilerle ilgili açıklamalarda bulundu. Hayvancılıkta yem maliyetlerinin arttığını dile getiren Pakdemirli, “Geçen yıla göre yüzde 40 maliyetleriniz arttı, bunun farkındayım” dedi.

Seçimlerden sonra karkas kesim fiyatları kastederek, hayvanların ve etin para edeceğini ileri süren Pakdemirli, “İnşallah şu seçimleri tamamlayalım, seçim ekonomisini bitirelim, seçimden sonra hayvanınız da etiniz de para edecek” diye konuştu.

Pakdemirli de bu açıklamasıyla besicilerin aylardır zararına üretim yaptığını teyit etmiş oldu.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Van
Van - 12 ay Önce

Desteklemelerin bizlere çok büyük ve ağır geri dönüşleri oluyor. Desteklemelerden kaynaklı 1000 liraya olan koyun 600 liraya satılıyor. Üretici zarar ettiği 400 lira karşılığında devletten sadece 25 lira destek alıyor. Zarar ettiğini gören çiftçi üretimi bırakıyor. Bunun faturasını hepimiz çok ağır ödüyoruz, ödeyeceğiz. Desteklemelerin kaldırılması ve üretim için başka projelerin geliştirilmesi gerekir. Bu desteklemelerden kaynaklı olan yolsuzluklarda cabası. Üretici sattığından kazanmalı. Üretici devletten sadaka almayı hak etmeyecek kadar değerlidir.

- 12 ay Önce

Neden secimden sonra sayin bakanimm

Besici
Besici - 12 ay Önce

Sağ ol bakanım gerçeği bari görüyorsun bi şey yapamadanda.

- 12 ay Önce

Sayın bakan,
Fiyat artınca da ithale yöneliyorsunuz, hangi uygulamanız doğru? Üretimi özendirmeden bu işin çözümü yok, bunun için de destekleri üretimi artırıcı yönde yapmalısınız.

Tükendik
Tükendik - 12 ay Önce

Besici tükendik ten sonra el atsan ne olacak. Hasta halimi soruyorsun problemi biliyorsun neden seçim sonrasına bırakıyorsun yazık değil mi bize . Bız parayı salla başını al maaşını sisteminde çalışmıyoruz gecemiz gündüzümüz belli değil sayın bakanım el vicdan

Yaşar.kırat.
Yaşar.kırat. - 10 ay Önce

Böyle.giderse.iflas.ederiz

Nasıl olsa ben yokum
Nasıl olsa ben yokum - 12 ay Önce

Sayın bakanımız seçimden sonra görevden alınacağını bildiği için durumu idare etmenin derdinde olsa gerek. Sorunu kabul ederek kendinden sonra gelecek olan bakanında elini bağlamış oluyor. Siyaset böyle bir şey olsa gerek.

banner151