Konya Şeker bayram avansını 11 Mayıs'ta ödeyecek

Konya Şeker, üreticisinin maddi kaygılar nedeniyle bayramları buruk geçirmemesi için geleneksel hale getirdiği bayram avansını Ramazan Bayramı öncesinde dağıtacak.

Konya Şeker bayram avansını 11 Mayıs'ta ödeyecek
banner282

Konya Şeker açıklamasına göre, bayram avansları 11 Mayıs 2021 Salı günü üreticilerin hesaplarına yatırılacak. Açıklamada verilen bilgilere göre, tam kapanmaya rağmen tarımsal üretimin aksamaması için çiftçilerin muaf tutulduğu ve tarladaki işlerin yoğun olduğu bir dönemde yapılacak bu nakdi ödeme hem bölge çiftçisi için hem de bölge ekonomisi için büyük önem arz ediyor. Ürün bedeli ödemelerinin yanı sıra periyodik aralıklarla gerçekleştirdiği avans ödemeleriyle de piyasaya sıcak paranın girmesini sağlayan Konya Şeker, bölge ekonomisinin hareketlenmesine ve ticaretin canlanmasına da vesile oluyor.

Konya Şeker’in iyi günde kötü günde üreticiye desteği hiç bitmeyecek

Konya Şeker’den yapılan açıklama üzerine kısa bir değerlendirme yapan 25. ve 26. Dönem AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, salgının sosyal hayat ve ekonomiyi, eğitimi, ticareti bir yıldan uzun süredir olumsuz etkilemesine rağmen tarım sektörünün ve Türk çiftçisinin bu zor dönemde işini eksiksiz yaptığını ve pazar tezgahlarının, market reyonlarının, mutfaklardaki tencerenin boş kalmasına müsaade etmediğini kaydetti.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151