İcralık çiftçiyi yakından ilgilendiren genelge: 30 Nisan'a kadar durduruldu

Koronavirüs salgını sebebiyle icra ve iflas takipleri yurt genelinde 30 Nisan'a kadar durduruldu. Resmi Gazete'de bugün yayımlanan bu karar özellikle Tarım Kredi Kooperatiflerinden kredi kullanan ancak borcunu ödeyemeyen çiftçiler için başlatılan icra takiplerini yakından ilgilendiriyor.

İcralık çiftçiyi yakından ilgilendiren genelge: 30 Nisan'a kadar durduruldu
banner200

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın corona virüsü tedbirlerine ilişkin kaleme aldığı genelge Resmi Gazete’de yayımlandı.

Bugünkü sayıda yer alan Cumhurbaşkanlığı genelgesindeki karara göre, nafaka alacaklarına ilişkin icra takipleri hariç yurt genelindeki icra ve iflas takipleri 30 Nisan’a kadar durduruldu.

Genelgede, “Covid 19 salgın hastalığının ülkemizde yayılmasını önlemek amacıyla alınan tedbirler kapsamında; bu kararın yürürlüğe girdiği tarihten 30 Nisan 2020 tarihine kadar, nafaka alacaklarına ilişkin icra takipleri hariç olmak üzere, yurt genelinde yürütülmekte olan tüm icra ve iflas takiplerinin durdurulmasına ve bu çerçevede taraf ve takip işlemlerinin yapılmamasına, yeni icra ve iflas taleplerinin alınmamasına ve ihtiyati haciz kararlarının icra ve infaz edilmemesine karar verilmiştir” denildi.

Resmi Gazete'de bugün yayımlanan karar çiftçileri de yakından ilgilendiriyor. Bilindiği üzere Tarım Kredi Kooperatiflerinde uygulanan yüksek faizden dolayı borcunu ödeyemeyen çiftçiler icralık olmuş, takipteki çiftçiler için icra müdürlüklerinden icra emirleri çiftçiye gönderilmeye başlanmıştı. Bugün yayınlanan kararla birlikte icralık olan çiftçinin icralık takipleri 30 Nisan'a kadar ertelenmiş oldu.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2020, 14:30
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
naci çelik
naci çelik - 2 yıl Önce

30 nisandan sonra noğlacak bundan sonrası önemli faiz çok yüksek

Çifçi
Çifçi - 2 yıl Önce

Evet sizin gibi borcunu ödemeyenlerin kredilerini açıp kredi de kullandıracaklarmış. Sen borcunu ödeme icraya düş bide blokelerin açılmasını bekle yuh ya yuhhjhh

EY Sıvas Ey Trabzon
EY Sıvas Ey Trabzon - 2 yıl Önce

Sizin haliniz Nolacak genel mudurluk altın günü yapıyor kim öne geçecek diye :) bakan ilgilenmiyor en temiz cumhur danışmanlarına ulaşmak.

Adalet
Adalet - 2 yıl Önce

30 nisandan sonra yenu karar ayne şöyle olucak binin tepelerine ellerinde nevar neyok alın

adsızo
adsızo - 2 yıl Önce

çiftçide iflas bayrağını çekmiştır ne çiftçisi çiftçilik üldü üldü çiftçinın ruhuna el fatiha bir kva sulama eyer 80 kuruştan hesaplarsa gelde çiftçilik yap kardeş...

Eyup bozkus
Eyup bozkus - 2 yıl Önce

Maaslardan kesilen para kesilmeyecek mi

İcralık ciftci
İcralık ciftci - 2 yıl Önce

Çözüm bunu 30 nisandan sonra ne olcak

Çifçi
Çifçi - 2 yıl Önce

Bu durumda blokeli hesaplar acılacakmı yoksa sadece fili icramı durduruldu


banner251