Denizbank'tan çiftçiye aylık destek kredisi

DenizBank Tarım Bankacılığı Grubu Genel Müdür Yardımcısı Burak Koçak, yakın zamanda hayata geçirilen ‘Çiftçi Aylık Destek Kredisi’ ile çiftçilere aylık ihtiyaçlarında kullanabilecekleri yeni bir ürün tasarladıklarını belirtti.

Denizbank'tan çiftçiye aylık destek kredisi
banner200

Yakın zamanda hayata geçirilen ‘Çiftçi Aylık Destek Kredisi’ ile çiftçilere aylık ihtiyaçlarında kullanabilecekleri yeni bir ürün tasarladıklarını ifade eden Burak Koçak, şunları söyledi: “Her üretici aynı zamanda bir tüketicidir anlayışı ile çıkardığımız bu ürün yardımıyla üreticilerimiz kullandıkları krediyi aylık tutarlara bölünmüş olarak hesaplarında her ay görüyorlar. Böylelikle senede bir gelir elde eden üreticilerimiz ellerine geçen toplu parayla her ay oluşan ihtiyaçlarını giderebiliyorlar.

Mutfak masrafı, faturalar, evin tüm gereksinimleri gibi temel ihtiyaçları karşıladıkları bu kaynağın geri ödemesi ise yine hasat sonrasında. Sadece finansman çözümleri ile değil, finansal olmayan ürünlerimizle de çiftçimizin yanındayız. Tarım sektöründe teknolojik dönüşüm ve dijital entegrasyonun en büyük destekçilerinden biriyiz. Üreticilerimize dijital kanallar aracılığı ile danışmanlık hizmeti sunmak üzere tasarladığımız Deniz’den Toprağa dijital platformu 100 bin üzerinde takipçisi bulunan Facebook sayfası ve 150 binden fazla sayıda indirilen mobil uygulaması ile tarım sektörünün en çok takip edilen kanalları haline geldi.

Bu platform aracılığı ile üreticilerimize anlık, sorgulanabilir ve sektörel bilgiler sağlarken işlerini daha iyi takip etmelerini sağlayan hava durumu, haberler, hibe destek hesaplamaları gibi konularda da yardımcı oluyoruz. Uygulamamız içerisinde yer alan Mühendise Sor menüsü üzerinden bugüne kadar 10 bin üzerinde soru aldık, ziraat mühendislerimiz aracılığı ile tüm soru ve sorunlarında çiftçimize eksiksiz yardımcı olduk.”

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Özcan Yıldırım
Özcan Yıldırım - 2 yıl Önce

Sakın denizbanka bulaşmayın bunlar çiftçi ye destek olmak değil haciz batağına çekmek için var gücüyle çalışıyor

Köle
Köle - 2 yıl Önce

Çifci Faize Çalışır Oldu Düzelecek Düzelecek Çifci Aradancıktı Tüçcara Tefeciye Satıldı Çifci Bana Kimse Hikaye Anlatmasın Her Seferinde Tayyip Dedik Tayyip dedik Kıçımızda İç Çamaşırı Kalmadı

Tahir Gorgen
Tahir Gorgen - 2 yıl Önce

Insanlari uyarmaniz lazim.

Toplulastirma ile tek tapu cikartiliyor. Nornalde tarlanin dagar fiyati 6bin tl diyim.

Hukumet bir ac yuz tl olaraktan belirlemis duydugum kadari.

Ciftciye destek cikmaniza gerek yok. Hakkini verir iseniz o kaderine kuraklik dolu vesaire razi olur.

Suan birseyi iyi biliyoruz. Zeki profesyonel ciftcilik ile ugrasan kisim, siz soylemesenizde arpa bugday alim fiyati ve maliyetlerinden biliyor. Borclanip tohumluk alanlar gubre alanlarin elinde pek para kalmaz geriye.

Birde kredi su bu ile ciftciyi borclandirip 3 kurusa tarlasini alin olsun bitsin..

Simdi zaten ciftcilik bitti. Peki neolur? Bir kac yil evvel tarla alanlar var idi. Disaridanda yani avrupali Turkler.

Suan tarla fiyatlarida zaten sayelerinde dusecek.

Birde demin birisinin yorumunu gordum bu sitede ve hakli: tarla sahipleri tarlalarini para karsiligi kiraya veriyor ve mazot gubre desteginide onlar aliyor.

Yani ben gordugum profesyonel ekenler ve fazla ekenlerin cogu tarla kiraliyor. Ve kazanmayacaklar.

Boyle yaziyorumya. Sonradan pisman oluyorum. Uzman olan ve kasitli ciftciyi bitiren benmiyim?

TMO gecen yil yemlik bugdayi Rusyadan 1550tlye aldi.

Merak ettigim su: onlar ciftciye kayip elinden arpasini alip. Piyasayi ayarlayaraktan. Arpa Budayi 3 kurusa alip disariyami kaydiriyor? Yoksa bu ulkedeki arpa bugday uretimi Turkiyede kaliyorda amaclari misal yem fiyatlarini dusurmekmi? Ikincisi ise inanin millet profesyonel bir sekilde arpa bugday ekmez. Kitlik olur. Egerki ucuza arpa bugday alip disariya kaydiriyor iseniz kisa dogru arpa 1600/1700 tl olur.

Benim kurakliktan az bi mahsulum olacak ve ben satmiyacagim.

Aciktan diyim ne hukumet ne bir baskasi ayar veremeyecekte...

2 ay kadar bekletecegim. Arpa 1400 olacak. Augustosda 1400 tl en az arpa. Cunku gecenlerde borsada alimlar 1450 tl imis.

Temel yapici
Temel yapici - 2 yıl Önce

Ben tarim kirdiden 18 46 taban gubresi aldim pesin fiyati 2900tl faizi ile beraber 4000tl olur tarim kiredi piyasada en yuksek gubreyi satiyor ciftcide mecbur aliyor parasi olan bu gubreyi 2000 tl ye aliyor olmiyan 4000tl gariban ciftci ne kazansin ben tek sorumluyu devlet guruyorum ciftciye sahip cikmiyor bir sene boyunca tarlada çalış güneşte çamurda soğukta emegini calsinlar malimizi yalvara yalvara tucarlara veriyoruz bedavaya onlara gactimi yuzde eli kar koyarlar ciftci üretmese çok buyuk ekonomi kirizler cikar soganin 10 tl olmasi gibi bu bir kalem mal çıktığı gibi tarlada 1tl kadar düştü mahsul olmasaydi fiyat dusermiydi bu butun çiftçi uruleri icin gecerli devlet bizi destekliyecek hakimizi verecek bizde üreteceğiz herkes her seyi ucuz alacak herkes mutlu olacak

Ali  can
Ali can - 2 yıl Önce

Banka faizleri çiftçi yi batırıyor. Çiftçiye mazotu ucuz satın bari bugday 1 TL bile etmiyor

Nerimanatak
Nerimanatak - 2 yıl Önce

Bendefl ndlkcif cisiyimklredialabillmiyim

Osman CANDAN
Osman CANDAN - 2 yıl Önce

Acı ama tam acı gerçekleri gerçek üreticiler ciğerden yürekleri yanaraktan acı acı yorumlamışlardır.
Geriye yetkili ve etkili kişi/ler, gerçek üreticiye mazotu, gübreyi, tohumu ucuza vermesi gerekiyor.
Yatı katı ve tekne sahibi mazotu ucuza alsın!!!! üretici çiftçi pahalıya alsın!!. Gel bı de biz çiftçilerin yanındayız DE!.
Çiftçiler bankalarda, Tarım Kredi Kooperatiflerinde yanmış, şikayetçiler!!. Seslerini duyan yok.
Bakan, seracılığı örtülü alan üreticiliği mi geliştireceğiz diyor!!! Arpa, buğday da örtülü alanda yetiştirilecek acaba! Öyleyse vay haline memleketi .

Salim Eker
Salim Eker - 2 yıl Önce

Tarımsal kalkınma, sadece çiftçiye kredi vererek değil , girdi maliyetleri 'ndeki K.D.V leri kaldırmak ve alım garanti si ile mümkün ... bir avuç ithalat çi ya tanınan 0 gümrük ithalatı ile türk çiftçi si kalkınamaz


banner151

banner251