Çiftçi günlerdir bunu bekliyordu: Tarımsal kredi borçları ertelenecek!

Ziraat Bankası'ndan tarımsal kredi kullanan çiftçinin uzun zamandır beklediği borç erteleme kararı geldi. 530 bin çiftçinin borcu Temmuz sonrasına ötelendi. Çiftçiye ayrıca yapılandırma ve ek vade imkanı da sağlandı.

Çiftçi günlerdir bunu bekliyordu: Tarımsal kredi borçları ertelenecek!
banner200
banner217

Çiftçinin uzun zamandır beklediği ve tam bir belirsizliğe sürüklenen tarımsal kredilerdeki borç ertelemeyle ilgili önemli bir açıklama geldi.

Ziraat Bankası'ndan tarımsal kredi kullanan ve kredisini zamanında ödeyemeyen toplam 530 bin çiftçinin 30 milyar liraya yakın kredisi Temmuz sonrasına ötelendi.

Sabah'tan Hazal Ateş'in haberine göre banka, çiftçilere kredi ödemelerinde yapılandırma, erteleme, yeniden vade imkânı sunacak.

30 HAZİRAN'A KADAR SÜRE

Bakanlar Kurulu Kararı kapsamında, tarımsal kredi kullanan, geçici olarak gelir-gider dengesi bozulan üreticilere tarımsal faaliyetlerinin devamını sağlamak için 30 Haziran'a kadar süre verildi. Bu tarihe kadar olan işletme ve yatırım kredileri vade tarihinden itibaren 12 aya kadar yeniden vadelendiriliyor.

ÇİFTÇİ GÜNLERDİR BUNU BEKLİYORDU

Yüz binlerce çiftçi bu kararı bekliyordu. Geçmiş dönemde bu yönde açıklama yapılmasına rağmen kredi borçlarının ertelenmesi için Ziraat Bankası şubelerine giden çiftçiler, tarımsal kredi borçlarını ertelettirememişti.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
YİNE YALAN!
YİNE YALAN! - 2 yıl Önce

AYLAR ÖNCE ÇIKMIŞ OLAN HABERİN AYNISI BU! FARKINDA DEĞIL MİSİNİZ HABER YİNE YANDAŞ MEDYA'DA ÇIKTI. SEÇİM ÖNCESİ PIYASAYA YALAN HABER SUNARAK YİNE OY TOPLAMA PEŞİNDELER!
ZİRAAT BANKASI YAPILANDIRMA SAYFASINA GİRDİĞİNİZDE YAZIYOR, YİNE SADECE SÜBVANSİYONLU OLAN KREDİLERE OLAN BİR YAPILANDIRMA BU! YANİ SÜBVANSİYONLU OLAN ZATEN DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ KULLANIYOR, ELBET ONLARA DA LAZIM, AMA ESAS OLARAK YÜKSEK FAİZLİ KULLANAN ÇİFTÇİLERE YAPILMALI ÇÜNKÜ SÜBVANSIYONLU OLANLARA HER DAİM ERTELEME YAPILIYOR! LÜTFEN BU HABERIN PEŞİNDEN GİDİN HERKESE YAPSINLAR BİZ AVUKATLIK OLDUK BAŞKALARI OLMASIN.

Tarim kredi değişiklik şart
Tarim kredi değişiklik şart - 2 yıl Önce

Kooperatif çiftçinin yanında mı değilmi??? bu durumda hiç ses yok TKK da maaş tatlı geldi genel müdürüm nekadar babası torpil adam var sizin altınızda nekadar mobingci var sizin altınızda nekadar fetö aşağılık var sizin altınızda yine diyorum deliller karartıldı çiftci nin şuan ki %30 faiz ile yıldırılma sebebi bu ekiptir aile şirketi kurulmuş tur cumhur bunu duymalı....

ÇÖZÜMÜN KRALI
ÇÖZÜMÜN KRALI - 2 yıl Önce

Asıl destek tatbikinde çiftçi ve besicilere ÖZEL BANKALARDAKİ borçların toplanıp ZİRAAT BANKASINA taşınarak 1 yıl ödemesiz en az 3,4,5 yıla yayılarak taksitlendirilmesidir çözümün kralıda budur çiftçinin yanında mı deyilmi belli olsun paylaşın gündem olsun

Boş haber
Boş haber - 2 yıl Önce

Ertelendiği falan yok.yalan.sadece aubv.kredilere var.zaten çidtçinin borc ödemesi yazın genelde.Ödeyrn ödedi borcunu ödeyemeyen ne var ne yok satmak zorunda kaldı.ziraat bankası ma borcumuz vardı ertelemedi.hepsini aldı borcun.şeker bank deniz bank tkk bunlar yüzde 40.45 faizle borçlandırdı çiftçiyi.esas bu bankalara dur diyen yokmu.çiftçinin elinde bişey bırakmadılar.traktorumu ve arsamı sattım borçlar yuzunden.bundan sonra hiçbir partiye oy yok benim ailemden.

- 2 yıl Önce

vallahi, herkesin borclarına. inşatcıya,topcuya .varıncaya kadar ötelendi ama çiftçinin bankasında çiftçiye yok sebep ney anlayamıyorum arkadaş bahsetmiş özel bankalar yüzde ellilerle faiz işliyor,tarım kredi dersen,tam bir aldatmaca bir yıl ertelenen borcları nakde cevirmişler yüzde 40,lara varan faiz alıyorlar.iyi güzelde çiftçinin malına örneğin, buğdaya yüzde elli verecekmisiniz.vermeziseniz çiftçi bu faiz ve girdılerdeki yüzde ikiyüzlere varan artışları nasıl kar edecek.vallahi çiftçiye bu kadar yüklenmelerinin arkasında bir şeyler var herhalde allah hayır eder inşallah,hepimizi batırdılar ekmege muhtac hale geldim

Ya 30 hazirandan sonra isee
Ya 30 hazirandan sonra isee - 2 yıl Önce

Vadesi 30 Haziran'a kadar olanlar yapılandırılıyor 30 Hazirandan sonra vadesi gelecek olan borçlar için ne yapılacak vadesi 30 temmuzda dolan için bu erteleme maalesef yapılmıyor. Yoksa piyasa mı düxelecek

- 2 yıl Önce

Bizi bu kadar ahmak görüyorlar çekirge Bir sıçrar iki sicrar yapmayın

varmı
varmı - 2 yıl Önce

tarım kredi de olacakmı


banner151

banner251