Borcunu ödemeyen çiftçinin elektriği kesilecek

DİCLE Elektrik Dağıtım AŞ (Dicle EDAŞ) Mardin'de, borcunu ödemeyen tarımsal sulama abonelerinin elektriğini keseceğini duyurdu.

Borcunu ödemeyen çiftçinin elektriği kesilecek
banner200
banner217

Dicle EDAŞ'tan yapılan açıklamaya göre, Mardin'de tarımsal faaliyetlerde bulunan 6 bin 173 abonenin uzun süreden bu yana ödenmeyen elektrik borcu 1 milyar 342 milyon liraya ulaştı. Enerji şirketi, borcunu ödemeyen tarımsal sulama abonelerinin elektriğini kesme kararı alırken, bu durumdan etkilenmesi muhtemel diğer abonelerin mağdur olmamaları için jeneratör desteği verecek.

Şirketin, ödenmeyen borcunun uzun bir dönemi kapsadığına ve bu durumun hizmetin sürdürülebilirliğine zarar verdiğine işaret edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Daha önce birçok kez tarımsal sulama abonelerimizin geçmişe ait elektrik borçlarını ödemeleri çağrısında bulunduk. Ancak bu çağrılarımız, büyük bir kesim tarafından görmezden gelindi. Şirketimiz, bundan sonra borcunu ödemeyen ve iyi niyetimizi istismar eden tarımsal sulama abonelerinin enerjisini kesme kararı almıştır. Borçlarını yeniden yapılandırmak için bize başvuran ve ödeme takviminde mutabık kaldığımız abonelerimiz, şimdilik kapsam dışında tutulacaktır."

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2020, 01:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
adsız
adsız - 6 ay Önce

hemen kesin tek kuruş yok devletten zengin deyiliz devlet çiftçiye 170 milyar tl ile borçludur üdesin o zaman çiftçide borcunu üdeyebilsin

Mehmet Ali çeçen
Mehmet Ali çeçen - 6 ay Önce

Hükümet destekli Dedaş Ne hakla Benim destek paramı rızam olmadan Devlet Bankasından cekiyor Çiftci ye fatura yerine pusula veriyorlar kurumda muhatap bulamıyoruz özel şirkete neden hükümet destek oluyor güvenlik güçlerini onlarla birlikte köylünün elektrik lerini kesiyor Cks ile Dedaşın ne alakası var Cks alabilmek için dedaştan yazı alınıyor Allah aşkına birileri bunlarada cevap versin ‼️‼️‼️‼️

banner151

banner251