Birlik Başkanından yem sanayicilerine sert tepki: Yapılan zamlarla ülkenin üretimini baltalıyorsunuz!

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin, yem fiyatlarına yapılan zamlardan dolayı yem sanayicilerini sert bir dille eleştirdi. Zamlara gerekçe olarak yem hammadde fiyatlarındaki artışın bahane edilmemesi gerektiğini dile getiren Keskin, bütün insanlığın bir biriyle yardımlaştığı bir dönemde, yem sanayicilerinin de fedakarlık yapması gerektiğini belirterek, "Yem sanayisinin büyüme rakamlarıyla övünüyorsunuz. Bırakın bu sene de büyümeyin" dedi. 

Birlik Başkanından yem sanayicilerine sert tepki: Yapılan zamlarla ülkenin üretimini baltalıyorsunuz!
banner200

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin, yem sanayicilerine seslenerek, "Tüm Dünya insanlığı birbiri için yardım ederken, ülkeler arası bile rakamlar gözetilmeksizin hiçbir ticari kaygı olmadan yardımlaşma sağlanırken sizler nasıl karlılığınızı düşünüp bu zamları yapabiliyorsunuz?" dedi. 

Keskin'in konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada dikkat çeken başlıklar şöyle:

"Tüm Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ülkemizde de etkisini göstermektedir. Ülkemiz bu zor günlerle mücadele edip, herkesin büyük dayanışma sağladığı, toplumsal sorumluluk bilinciyle maddi manevi herkesin yardımlaştığı ve tek yürek olduğu bu günlerde; tarımsal üretimin devam etmesi, gıda üretim ve tedarik zincirinin devam etmesi ülkemiz ve insan sağlığı için önem taşımaktadır. 

BU ZOR GÜNLERİ FIRSATA ÇEVİRMEYE ÇALIŞIYORLAR

Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı “Milli Dayanışma Kampanyası” ile de herkes gücü ölçüsünde devletimizin yanında olarak, milletimize yardımlar yaparken; maalesef TÜRK Yem Sanayicisi yine içinde bulunduğumuz bu zor günleri fırsata çevirip, yemde son zamanlarda zam üstüne zam yapılmaya başladı.

İNSANLIK BİR BİRİYLE YARDIMLAŞIRKEN SANAYİCİ SADECE KARLILIĞINI DÜŞÜNÜYOR

Buradan yem sanayicilerine ve bu zamları uygulayan otoritelerine sesleniyorum. Tüm Dünya insanlığı birbiri için yardım ederken, ülkeler arası bile rakamlar gözetilmeksizin hiçbir ticari kaygı olmadan yardımlaşma sağlanırken sizler nasıl karlılığınızı düşünüp bu zamları yapabiliyorsunuz?

HAYVANCILIĞA CİDDİ ANLAMDA ZARAR VERİLİYOR 

Ülkemiz için elzem olan tarımsal üretimin devam etmesi, kesintiye uğramaması için elinizi taşın altına koyup üreticiye destek olacağınıza yem fiyatlarında yaptığınız bu zamlar inanılır gibi değildir ve bu zamlar hayvancılığın sürdürülebilirliğine ciddi anlamda zarar vermektedir.

ÜRETİCİLER HAYVANLARINI BESLEMEK ZORUNDA 

Bu üreticiler hayvanlarını beslemek zorunda, beslemek zorundaki ülkesine üretimde bulunsun, ülkemizin her yerine, marketlere ürünler gönderebilsin, insanlarımız ihtiyacı olan temel gıdalara ulaşabilsin ve tüketebilsin. Vatandaşlarımızın sağlıklı beslenebildiği ve gıda ürünlerine ulaşılabildiği sürece toplumumuzda sağlığından söz etmek mümkündür. 

TÜRKİYE'NİN ÜRETİMİNİ BALTALIYORLAR 

Tez zamanda atlatalım, mücadele edelim, biz bize yetelim derken, yaptığınız zamlarla Ülkemin üretimini baltalıyorsunuz.

BİRLİK BAŞKANI OLARAK ŞİDDETLE KINIYORUM

Ben Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı olarak ülkem şu zor günlerle mücadele ederken yem fiyatlarına zam uygulayan yem Sanayicisini ve bu duruma sessiz kalan yem sektörüne yön veren otoriteyi şiddetle kınıyorum. Bu zamların derhal iptal edilmesini üreticilerim ve Türk Milleti adına talep ediyorum. 

ÜRETİCİ OLMAZSA SİZLER OLMAZSINIZ 

Unutmayın üretici olmazsa sizlerde olmazsınız. Destek olun ki, Var olun… Aksi takdirde silsile halinde yok olmaya mahkûm oluruz. Kâr marjınızı düşünmek yerine, bugüne kadar yeterince kazandıklarınız ile ülkemiz üretimi için bir şeyler yapın. 

VADE FARKSIZ TAKSİTLE YEM VERİN ÜRETİCİ BU İYİLİĞİNİZİ UNUTMAZ 

Üreticiye vade farksız taksitle yem verin mesela, üretici merttir bu zor günlerin ardından sizin yaptığınız fedakarlığı da unutmaz, 

ÜLKE EKONOMİSİ SİZİN KARLILIĞINIZDAN DAHA ÖNEMLİ 

Ülkemizin ekonomisi ve üretim yapması sizin karlılığınızdan daha önemli. 

DÖVİZ ARTIŞININ ARKASINA SAKLANMAYIN 

Yemin ham maddesinin döviz artışından etkilendiği bahanesine sığınmayın. Sakın bu açıklamayı yapmayın, çok övünerek dile getirdiğiniz yem sanayisi büyüme rakamlarınız, bırakın bu senede büyümesin.

VAKİT BİRLİK VAKTİ 

Birazcık sağduyu, birazcık Milliyetçi duygularla hareket edin yem sanayicileri. Bırakın üretelim, önümüze engel çıkarmayın, bırakın zam yapmayı, bırakın yüksek kar marjlarınızı… Hiç mi Vatan Millet sorumluluğunuz yok. Vakit Birlik Vakti, Vakit Üretme Vakti, Vakit Milli Dayanışma Vakti…"

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 20:37
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali DAYI
Ali DAYI - 2 yıl Önce

Beyler çiftçi olmayan Ziraat Odası başkanı,Hayvancılık yapmayan Süt Birliği başkanı olursa bu memlekette hiç bir şey olmaz

BALIK BAŞTAN KOKAR
BALIK BAŞTAN KOKAR @Ali DAYI - 2 yıl Önce

RAHMETLİ BÜYÜKLERİMİZİN ÇOK MANALI VE GÜNÜMÜZ TÜRKİYESİNE DE IŞIK TUTAN GÜZEL BİR LAFI VARDIR: “ BALIK BAŞTAN KOKARMIŞ”... bu söz için hiç bir yoruma gerek yok, her şey ayan beyan ortada, yalan riya münafıklık diz boyu... yemciler de genel gidişata uyuyorlar, ne yapacaklardı ki....:((

ismail
ismail - 2 yıl Önce

arkadaşlar 3 ay hiçbir üretici kardeşimiz yem almasın kuru ot saman verelim gerekiyor ise kesime gönderelim bu sanayici biter bizim kaybedecek bir şeyimiz kalmadı en azından giderken birilerinde yanımızda götürürüz yazıktır 1 ay içinde 100de 30 zammı olur insaf?hadi siz fırsatcısınızda bunu gören bir tarım Bakanlığı damı yok bakanım senin işin bunları görüp hop ne yapıyorsunuz diye sorgulaman !çok şeyler var konuşacak ama bugünler de degil!!!!!!!!!!!?

Rıza akdogan
Rıza akdogan - 2 yıl Önce

Sayın başkanım bunları tarım bakanına bildirin gerekeni yapsınlar yemfabrikalari iyice haddini aştı buna dur deyen olmasılazım

Ayhan kiper
Ayhan kiper - 2 yıl Önce

Bu yem üreticilerini şiddetle kınıyorum.
Bunların insanlıkla bi alakası yok...
Onları Allah'a havele ediyorum.TÜRKİYE deki virüsten daha tehlikeli fırsatçı. Şeref yoksunu kişiler.ALLAH'tan Dilerim kazancınızın hayrını bereketini görmezsiniz.bulamazsınız.

Veliselvi
Veliselvi - 2 yıl Önce

Herzamkigibi lakırdı boş laf içrat lazim masa yumrugunuzu vurmazamani nerde hani

Mustafa nadir
Mustafa nadir - 2 yıl Önce

Arkadaslar haklisiniz fakat soyle bir durum var yem fiyatlarini yuksek almanizdaki en buyuk etken sut firmalari yem benden almazsan sut almam tehdit ettigi icin yuksek aliniyor oysa cok uygun ve nisasta oranlari yuksek normal fiyatlar var piyasada arayin beni sizi yonlendireyim 0542 456 2828

Murat Erten
Murat Erten - 2 yıl Önce

Yazık üreticiyi destekliyor gibi yapmış halbuki üreticilerini mahkemeye veren adam

Rafet
Rafet - 2 yıl Önce

Allah gozlerini doyursun


banner151

banner251