Bir tencere yemeğin maliyeti 50 TL’ye çıktı!

Türkiye Kasaplar Federasyonu Genel Başkan Vekili ve Antalya Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı, tavuk etine Ramazan öncesinde yüzde 20 zam geldiğini belirterek, bu duruma tepki gösterdi.

Bir tencere yemeğin maliyeti 50 TL’ye çıktı!
banner200

Türkiye Kasaplar Federasyonu Genel Başkan Vekili ve Antalya Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı, Ramazan öncesinde tavuk etine yine zam geldiğini belirterek, “Aylarca zam yapmadılar ama şu anda yüzde 20 zam geldi" dedi.

Tavuk etinin zamlanmasıyla birlikte bir tencere yemeğin maliyetinin de arttığını dile getiren Yardımcı, "Yüzde 20'nin üzerinde zam geldi. Ramazan ayında zamma karşıyım. 2 kilogram gelen bir tavuk 30 TL tutarsa patates soğan alınca eder 40 TL. Bir tencere yemek 50 TL olunca insanlar nasıl alsın?" diye konuştu.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2019, 12:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Genç çiftçi magdurum
Genç çiftçi magdurum - 2 yıl Önce

Ben genç çiftçi den 5duve 1erkek dana çıktı ve bu duvelerin 4tanesi alinmayip mecbur kaldık kesim yaptırdım kısacası devlet vatandaşını çok magdur yapıyor size desem şuan yem borcum var şuan ödenecek para 20 bin lira aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık nedemisler elinizden geldiği kadar devletin kapısında hiçbir şey almayın şuan ne yapicam bilmiyorum mağdurum bunalimdayim

Personel
Personel - 2 yıl Önce

Kaymakam genel mudur daire baskanilgi seviyesinde kiyim yapmisti. Aysin hanimda kurumda hulle yoluyla herkesi şube muduru yapti. Genel mudurlukte idari memurlara ulufe gibi şeflik dağıttı. Uretimi kim yapacak uretimde kim calisacak. Uretimde calisanlar bu kurumda kendine gelecek giremiyor. Verdiginiz kadrolar uretilenin kaydini tutacak. Tabi urwtim olursa. Uretim yapan bir kaydini tutan 5. Sayin Genel mudurum sizde kurumu dinamitlitorsunuz. Verdiginiz kadrolar ulkedeki esit ise esit ucretin uygulanmadigi yuksek maasli kadrolar. Maliyetlerinizin icinde personel gideri orani ne. Bir hesaplatin. Sonra kar edecem deyin. Ama hesabi bilenler yapsib

banner151

banner251