Besilik ithalatının durdurulması hayvan fiyatlarını nasıl etkileyecek?

Besilik sığır ithalatının durdurulması, düşük seyreden hayvan fiyatlarını nasıl etkileyecek? İthalatın durdurulmasının fiyatları yükselteceği yönünde bir beklenti oluşsa da ithalatın ne zamana kadar durdurulduğu yönünde bir bilgi verilmemesi bir belirsizliğe neden oldu. Ancak bu belirsizliğe rağmen besilik sığır ithalatının durdurulması üretici nezdinde olumlu karşılandı.

Besilik ithalatının durdurulması hayvan fiyatlarını nasıl etkileyecek?
banner200

Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriyya Erdurmuş imzasıyla 24 Aralık 2018 tarihli 'Besilik Sığır İthalatı talimatına' göre, besilik sığır ithalatına 25 Aralık'tan itibaren kontrol belgesinin verilmeyeceği duyuruldu.

TARİH VERİLMEDİ

Besilik sığır ithalatının ne zamana kadar durdurulduğu ile ilgili bir tarih verilmezken, kontrol belgesinin verilmemesine gerekçe olarak 2019 yılı besilik sığır ithalatı uygulama talimatı ve şartnamesi çalışmaları gerekçe gösterildi. Hazırlıkları devam eden uygulama talimatı ile şartnamenin tamamlanmasıyla birlikte ithalat sürecinin de nasıl seyredeceğinin de ortaya çıkması bekleniyor.

Hayvancılık Genel Müdürlüğü'nün besilik sığır ithalatı ile ilgili talimatı, sektörde olumlu karşılanırken, düşük seyreden hayvan fiyatlarını da artıracağı yönünde bir beklenti oluştu.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2019, 14:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

Bikerede yem ithal edilsin ya

banner151

banner251