Besilik hayvanda bir ilk Türkiye Irak’a hayvan ihraç etti!

Bu habere sevinmeli mi? Türkiye, uzun yıllar sonra kasaplık hayvan ihracatı yaptı. Et ve Süt Kurumu'nun depolarındaki etin ihracatıyla ilgili somut bir gelişme olmazken, firmalar nezdinde ilk hayvan ihracatı Irak'a yapıldı.

Besilik hayvanda bir ilk Türkiye Irak’a hayvan ihraç etti!
banner200

Türkiye'den Irak'a besilik hayvan ihraç edildi. Karkas kesim fiyatlarının düşüklüğünden dolayı ihracat yolu aranırken, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın verdiği izin kapsamında Gaziantep'te bir firmanın Irak'a 400 baş besilik hayvan ihraç ettiği ortaya çıktı.

Türkiye, et açığını besilik hayvan ithalatı ile kapatmaya çalışırken, yaşanan ekonomik daralmayla birlikte et tüketiminin düşmesi gibi nedenlerden dolayı karkas kesim fiyatlarının düşmesi kırmızı ette ve besilik hayvanda ihracatı gündeme getirmişti. Et ve Süt Kurumu'nun depolarındaki etin ihracatıyla ilgili somut bir gelişme olmazken, firmalar nezdinde ilk ihracat yapıldı.

Gaziantep'de faaliyette bulunan Göktaşlar Et'in ihracat izin talebine Hayvancılık Genel Müdürlüğü izin verirken, söz konusu firma 400 baş kasaplık erkek sığırı Irak'a ihraç etti.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

allahdan korkun be avrupanın abd nin pazarı haline getirdiniz bu ülkeyi girdilere bir bakın gübre,ilac, tohum,mazot ,faizler, gariban ,yetim sahibsiz .çiftçim hangi parayla alım yapıp üretetecek paranız cok ama ithal edersiniz edin bakalım

- 3 yıl Önce

Bir Genel Müdürlüğün, İl Müdürlüğüne yazdığı yazı web sitesinde yayımlanıyor. Web sitesi için yayınlanması doğrudur. Haber değeri olabilir. Yazıda adı geçen firma buna razı mı? Bu Genel Müdürlük "Hizmete Özel” ne demektir biliyor mu?

Doğru Değil
Doğru Değil - 3 yıl Önce

Hizmete Özel olmaz
Ticari Gizli veya Ticari Özel olabilir

halk
halk - 3 yıl Önce

ne var bunda halkımız tavuk etini sevince büyükbaş etine talep düşmüş onlar da arz fazlasını ihraç etmişler. Bakan beyi tebrik ederim.

- 3 yıl Önce

NASIL BİR TEŞKİLAT BU SİZE KATILIYORUM HİÇ DOĞRU DEĞİL

banner151

banner251