Sütte farkındalık eğitimi

Bayburt'ta güvenilir gıda, hayvanlardan insanlara bulaşabilen hastalıklar, sağım hijyeni, üretim teknikleri, kanser hastalıkları, erken teşhisin önemi ve tedavi yöntemleri hakkında kadın üreticilere eğitim verildi. 

Sütte farkındalık eğitimi
banner200

Bayburt Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: 

"Sayın Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan’ın eşi Yıldız Pehlivan Hanımefendi’nin himayesinde başlatılan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğü’nde çalışan konu uzmanı mühendis ve doktorların; dengeli beslenme, güvenilir gıda, hayvanlardan insanlara bulaşabilen(zoonoz) hastalıklar, sağım hijyeni, üretim teknikleri, kanser hastalığı, erken teşhisin önemi ve tedavi yöntemleri hakkındaki farkındalık eğitimleri Bayburt Merkeze bağlı 10 (on), Aydıntepe İlçeye bağlı 3 (üç), Demirözü İlçeye bağlı 3(üç) olmak üzere toplamda 16 köyde; toplam 1600 (binaltıyüz) kadın üreticiye verilmiştir.

İlgili Müdürlükler tarafından yürütülen ‘Süt Ürünleri ve Sağlıklı Yaşam Eğitimi’ projesi kapsamında kadın çiftçileri bilinçlendirmeye yönelik bilgilendirme eğitimlerinin sonuncusu Aşağı Kırzı Köyü'nde Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan'ın eşi Yıldız Pehlivan Hanımefendi’nin katılımıyla gerçekleştirildi. 

Aşağı Kırzı Köyü kadınları ile bir araya gelen Hanımefendi Pehlivan köy sakinlerine eğitimlere olan ilgileri ve gösterdikleri misafirperverlik dolayısıyla teşekkür etti. 

Kurum amirlerinin eşlerinin de katıldığı program, ilgili müdürlüklerin uzmanlarının Süt Ürünleri ve Sağlıklı Yaşam Eğitimi hakkında katılımcıların sorularının yanıtlanması ile sona erdi"

TARIMDANHABER

YORUM EKLE

banner251