Polatlı’da Tarım Üniversitesi için önemli toplantı

Ankara'nın Polatlı ilçesinde kurulacak üniversite için hazırlıklar sürerken ilçe kaymakamı ve belediye başkanı bilgilendirme toplantısında buluştu. Toplantıda üniversitede hangi fakültelerin olması, nereye kurulması ve birçok konu konuşuldu.

Polatlı’da Tarım Üniversitesi için önemli toplantı
banner200

Ankara'nın Polatlı ilçesinde Tarım Üniversitesi kurulması için çalışmalar hızlandı. Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer başkanlığındaki heyet geçtiğimiz gün toplantı gerçekleştirdi. Polatlı Tarım Üniversitesi projesinin bilimsel verilere dayalı olarak hazırlanması için oluşturulan komisyona, çalışmalarla ilgili son durum hakkında bilgilendirme yapıldı. Bilgilendirme toplantısında, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Polatlı Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Güray Uyar Başkanlığındaki komite, kurulması planlanan üniversitede ilk etapta hangi fakültelerin olması gerektiği, üniversitenin kapasitesi, üniversitenin nereye kurulacağı, sosyal ve kültürel aktiviteler için gerekli olan sahaların belirlenmesi gibi konular hakkında bilgiler verdi.

Polatlı'nın kısa süre içerisinde üniversite'ye kavuşacağını belirten Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, "Polatlı'nın birçok ilden büyük olması, on binlerce yıllık tarihe ev sahipliği yapmış olması bile yeni bir üniversitenin kurulması için yeterli bir nedendir. Polatlı'ya yeni bir üniversite kurulması için oluşturduğumuz komitenin çalışmalarını dikkatle takip ediyoruz ve kendilerine teşekkür ediyoruz. Hacı Bayram Üniversite Rektörü Prof. Dr. Yusuf Tekin hocamızın, üniversite talebimize çok olumlu yaklaşması ve desteklemesi bizim için çok değerlidir. Umuyorum ve ümit ediyorum ki; Polatlı, tarihi, kültürel, sosyal ve coğrafi kimliğine yakışan yeni bir üniversiteye kavuşacaktır" ifadelerini kullandı.

Polatlı'da düzenlenen bilgilendirme toplantısına, Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Polatlı Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Güray Uyar, Polatlı Belediye Başkan Yardımcısı Sinan Güven, Öğretmenevi Müdürü Yusuf Uymaz, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversite Polatlı Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nazife Aslan, Doç. Dr. Nalan Oya San Keskin, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Burhanettin Sütçü ve İlçe Yazı İşleri Müdür V. Cem Bilge katıldı.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer Faruk Yalçın
Ömer Faruk Yalçın - 1 yıl Önce

Tarım Üniversitesi için komisyonu fen_edebiyat fakültesinden seçmişler acaba!? İlahiyat daha uygun olurdu zira, tarımın yönetilmesi Allaha kalmış!! Neden ziraat fakülteleri, zmo'dan komisyon oluşturmazlar ki!?

Ziraat takdiri ilahidir, ilminden bir fayda gelmez...
Ziraat takdiri ilahidir, ilminden bir fayda gelmez... - 1 yıl Önce

Seneler önce, Osmanlı’nın can çekiştiği dönemde, bir “ziraat mektebi” açılmış.. bu okulun talebeleri okulun yönetimindeki dandiklikleri protesto için bir nevi kazan kaldırmışlar, belki de bu topraklardaki ilk boykot eylemini yapmışlar.. bunun üzerine hünkar “kapatın bu mektebi” demiş, amma kapatmak için de şeyhülislam fetvası gerekli.. hoca fetvayı yazmış “ziraat takdiri ilahidir, ilminden bir fayda gelmez”. İşte durum bundan ibaret.. Aslında, herşey takdiri ilahidir, amma ve lakin ilim de Cenab-ı Hakk’ın açık emridir, Osmanlı ilimi bilimi terketti, başaşağı çakıldı.. şimdi de uydurmasyon profesör müsveddeleriyle üniversitecilik oynanıyor.. yazık ulan bu millete..

Cok  açık
Cok açık - 1 yıl Önce

Sebebi belli degil mi kardes. Yurtdisi tarim musavirinin insaatci ekonomist kamu yonetimi mezunu olduğu ulkede ziraat fakultesine ihtiyac yok.

HDM
HDM - 1 yıl Önce

Üniversiteyi kuralım sonradan iş bulamayacak öğrenciler gelsin esnafa ev sahiplerine para kazandırsın.

truest
truest - 1 yıl Önce

Ziraat Fakülteleri, veteriner fakülteleri bitti, zaten her yerde mantar gibi kuruldular. Şimdi de tarım üniversitesi çıkardılar. Önce mevcut fakültelerin işlevselliğini, kalitesini arttırsınlar, yetmezse eğer tarım üniversitesi kuralım desinler. Neyse, yeni mantar türümüz anlaşılan "tarım üniversitesi modeli"

truest
truest - 1 yıl Önce

Ziraat Fakülteleri, veteriner fakülteleri bitti, zaten her yerde mantar gibi kuruldular. Şimdi de tarım üniversitesi çıkardılar. Önce mevcut fakültelerin işlevselliğini, kalitesini arttırsınlar, yetmezse eğer tarım üniversitesi kuralım desinler. Neyse, yeni mantar türümüz anlaşılan "tarım üniversitesi modeli"

Ayten AYDIN
Ayten AYDIN - 1 yıl Önce

Polatli Devlet Uretme ciftligi saglam bir temel olusturacatir.

Ne münasebet
Ne münasebet @Ayten AYDIN - 1 yıl Önce

Her çiftlik bulunan yere ziraat fakültesi
Her inşaatın olduğu yere inşaat fakültesi
Her.... Neyse uzatmayalım

Muz
Muz - 1 yıl Önce

Öncelikle Meslek Liselerine ağırlık verilsin.


banner151

banner251