Fıstık üreticilerine eğitim toplantısı

Kahramanmaraş'ın Pazarcık İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personelleri tarafından; ilçedeki fıstık üretiminin önemli bölgelerinden birisi olan Tilkiler Mahallesinde üreticilere yönelik olarak fıstık yetiştiriciliği, hastalık ve zararlıları ile mücadele ve mücadele teknikleri konulu eğitim toplantısı düzenlendi.

Fıstık üreticilerine eğitim toplantısı
banner200

Özellikle son yıllarda bölgemizde artış gözlemlenen psilla zararlısı ve karazenk hastalığı gibi konularda çiftçilerimize detaylı bilgilendirmeler yapıldı. Yine bölgemizin fıstık üretim alanlarında gözlemlenen yanlış kültürel uygulamalar hakkında geniş bilgilere yer verilen toplantıda doğru sürüm, doğru gübreleme, doğru budama teknikleri gibi uygulamalar ile ilgili olarak görsel materyaller ile çiftçilerimize örnekler gösterilmiş ve üretimin her aşamasında koordinasyon içerisinde olunması noktasında çağrıda bulunuldu.

Bu kapsamda toplantıya katılım gösteren üreticilerimiz entegre mücadele teknikleri konusunda bilgilendirilmiş olup, Bakanlığımızın entegre mücadele programı kapsamına dahil edilmişlerdir.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251