Eskişehir’de il müdürlüğü personeline amatör denizcilik eğitimi

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Gemlik Liman Başkanlığı koordinesi ile İl Müdürlüğünde görevli personele Amatör Denizcilik eğitimi düzenlendi.

banner247
Eskişehir’de il müdürlüğü personeline amatör denizcilik eğitimi
banner200
banner217

İl Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen eğitime, İl Tarım ve Orman Müdürü Emine Sever, Gemlik Liman Başkanı Mustafa Alim Uslu, Şube Müdürleri ile İl ve İlçe Müdürlüklerinde görevli 81 personel katıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Emine Sever, eğitimin açılışında yaptığı konuşmada;

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının, Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıldönümü olan 2023’e kadar 1 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına denizcilik kültürünü aşılamak, denizci millet denizci ülke hedefine ulaşmak, insanımızın yüzünü denizlere çevirerek ufkun ötesini görmelerini sağlamak amacıyla başlattığı “1 Milyon Amatör Denizci Projesi” ile Ankara’da Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Deniz ve İç sular Düzenleme Genel Müdürlüğü ile tüm Liman Başkanlıklarında ücretsiz Amatör Denizci eğitimi ve sınavlarının düzenlendiğini belirtti.

Bu kapsamda İl Müdürlüğümüz personellerine, üç tarafı denizlerle çevrili Ülkemizde denize ve denizciliğe olan ilgilerinin artırılmasını sağlamak amacıyla eğitim düzenlendiğini söyleyen İl Müdürümüz Dr. Emine SEVER, eğitimi veren Gemlik Liman Başkanlığına teşekkür ederek personellerimize de eğitim sonunda uygulanacak sınavda başarılar diledi.

Daha sonra Gemlik Liman Başkanı Mustafa Alim USLU ve Liman Başkanlığında görevli Kaptan Ömer GAYIR’ ın eğitim sunularının ardından düzenlenen sınavla 81 personelimiz, denizde spor ve gezi amacıyla tekne kullanabilmek için sahip olmaları gereken “Amatör Denizci Belgesi”ni almaya hak kazandılar.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 18:38
YORUM EKLE
banner151