Çobanlık desteği nasıl alınır?

Gaziantep'te küçükbaş hayvancılık yapan ve yapmak isteyenlere yönelik sürü yöneticisi kursları açılmaya başladı. Gaziantep Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Osman Türkman, bu kurslara katılıp sertifika almaya hak kazanan kursiyerlerden 200 adet küçükbaş hayvanı olan yetiştiriciler normal desteklemeye ilaveten 5000 TL'de çobanlık desteği alacağını bildirdi.

Çobanlık desteği nasıl alınır?
banner200

Gaziantep'de sürü yöneticisi kursları başladı. Gaziantep Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Osman Türkman, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "Gaziantep Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği merkezimizde Şehitkamil İlçe Tarım Müdürlüğümüzün katkılarıyla üyelerimize yönelik sürü yöneticisi kursu düzenlenmektedir. 07.01.2019 tarihinde başlayan ve 13 gün sürecek kurslarımıza başvuru sırasına göre herkes katılabilir.

Gaziantep Tarım ve Orman İl / İlçe Müdürlüklerimizin katkılarıyla 2019 yılı içerisinde tüm ilçelerimizde sürü yöneticisi kursu düzenlemesini planlamaktayız. Katılmak isteyen Birlik üyelerimiz ve yakınları başta olmak üzere bu kurslara herkes başvurabilir. Bu kurslara katılıp sertifika almaya hak kazanan kursiyerler bilgilerini arttıracağı gibi aynı zamanda 200 adet küçükbaş hayvanı olan yetiştiriciler normal desteklemeye ilaveten 5000 TL'de çobanlık desteği alacaklar. Amacımız 2019 yılı sonuna kadar Gaziantep genelinde sertifika almak isteyen herkesin kurslara katılmasını sağlamak olacaktır. Bu kurslarda alınan sertifikalar ileride kursiyerlere birçok avantaj sağlayacaktır"

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251