Yetiştiriciye buzağı desteği tuzağı! 

Aylardır ödenmeyen buzağı destekleri üreticiyi mağdur ederken, bu konu Google’da en çok aranan konuların başında geliyor. Türkiye’nin önemli gazete ve haber siteleri de güncel olmayan haberler servis ederek bu durumu Google'den daha fazla trafik ve reklam gelirlerini artırmanın bir aracı olarak kullanmaya başladı.

Yetiştiriciye buzağı desteği tuzağı! 
banner200

Tarım ve Orman Bakanlığı, aylardır ödenmeyen buzağı desteğiyle ilgili yetiştiriciye bir açıklama yapmazken, Türkiye’nin önemli gazete ve haber siteleri de bu konuyu suiistimal ederek sayfalarına Google aramalarından trafik çekerek reklam gelirlerini artırma aracı olarak kullanmaya başladı. 

Aylardır ödenmeyen buzağı destekleri üreticiyi mağdur ederken, bu konu Google’da en çok aranan konuların başında geliyor. Türkiye’nin önemli gazete ve haber siteleri de bu durumu fırsata çevirmeye başladı. Ödemelerle ilgili güncel bir gelişme olmamasına rağmen söz konusu gazete ve haber siteleri, sanki ödemelerle ilgili yeni bir gelişme varmış gibi içi boş haberler servis ederek Google’dan trafik çekiyorlar. 

İÇİ BOŞ HABERLERLE YETİŞTİRİCİNİN UMUTLARIYLA OYNANIYOR 

Buzağı desteği ödemeleriyle ilgili dört gözle Bakanlıktan açıklama bekleyen yetiştiriciler de bu haberler karşısında büyük bir hayal kırıklığı yaşıyorlar. Çünkü söz konusu haberlerde güncel bir gelişme yerine eski haberlerin derlemesi veriliyor. 

BU BAŞLIKLI HABERLERE DİKKAT 

Buzağı desteği ne zaman, hangi tarihte yapılacak? Buzağı desteklemeleri ne zaman ödenecek? Buzağı destekleri ne zaman yatacak? Buzağı desteği ödendi mi? Başlıklarıyla servis edilen haberlerde ödemelerle ilgili güncel hiçbir bilgi yer almazken, bu haberlerin sürekli güncellenmesi de dikkat çekiyor. 

2020 GELDİ 2018'İN BUZAĞI DESTEĞİ ÖDENMEDİ 

Buzağı destekleri, hayvancılık desteklerinde en önemli kalemi oluştururken, bütçede yaşanan sıkıntıdan dolayı aylardır ödenmiyor. 2020 yılına gelinmesine rağmen hala 2018’in ikinci dönem buzağı destekleri ödenmedi. 

GOOGLE'DE İLK SIRALARDA ÇIKIYOR 

Sıkıntılı günler geçiren yetiştirici, buzağı destek ödemeleriyle ilgili Bakanlıktan her gün bir açıklama beklerken, bu konu Google aramalarında da kendisini gösteriyor. Buzağı desteği ile aramalar Google’de en çok aranan konuların başında geliyor. Türkiye’nin önemli gazete ve haber siteleri de bu durum gördükleri için Google aramalarında sayfalarına trafik çekerek reklam gelirlerini artırmanın bir aracı olarak kullanmaya başladı. 

BAKANLIKTA SUİSTİMALE GÖZ YUMUYOR 

Buzağı desteği ödemeleriyle ilgili olarak yetiştiricinin ciddi bir beklenti içinde olduğu bilindiği halde Tarım ve Orman Bakanlığının, ödemelerin neden geciktiği ve ne zaman yapılacağına dair bir açıklama yapılmaması dikkat çekiyor. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2019, 19:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ep
Ep - 2 yıl Önce

Tv lara çıkıyorlar cumhurbaskani olsun damat bey olsun bütçe ekonomi güllük gülistanlık ama çiftçinin buzağıları inek oldu hala paraları ödenmiyor devleti boşaltmislar çiftçi hayvancılık umurlarında değil

Garip çiftçi
Garip çiftçi - 2 yıl Önce

suriyeli leri beslemekten bize sıra gelmiyor

İbrahim yıldız
İbrahim yıldız - 2 yıl Önce

Tarımı hayvancılığı bitirdiler üstadım. Boşver onuda veemesinler.

Tugay kartal
Tugay kartal - 2 yıl Önce

Kandirmaktan başka şey yaptıkları yok iki sene geçmiş hala köylü iki danadan alacağı 700 ümit bağlıyor yazıklar olsun denilecek birşey kalmadı ...çiftçiye ne destek var ne birşey zengine herkes destek verir önemli olan fakire verilmesi

Süleyman
Süleyman - 2 yıl Önce

Kardeş dışarda et getiriyorlar. Dış ülkelerden hakımı haram zıkım olsun.

Hatun artam
Hatun artam - 2 yıl Önce

Allah onların cezasını verir.

DraGon
DraGon - 2 yıl Önce

Kaldırın şu destekleme saçmalığını...maliyetler düşsün adam akıllı üretim yapılsın..

Ramazan bertan
Ramazan bertan - 2 yıl Önce

Kuzu veya koyun hibeleri varmı


banner151

banner251