Yetiştiricilere Anadolu Merinosu dağıtımı

Eskişehir'in Çifteler ve Han ilçelerinde damızlık koç dağıtım töreni düzenlendi. 'Koyun ve Keçilerde Verimliliği Artırma Projesi' kapsamında iki ilçede 25 yetiştiriciye toplam 92 adet damızlık koç dağıtımı yapıldı.

Yetiştiricilere Anadolu Merinosu dağıtımı
banner200

Eskişehir Tarım İl Müdürü Erkan Alkan, törende yaptığı açıklamada;

“Dağıtılan damızlık koçlar, oluşturduğumuz uzman ekip tarafından TİGEM Polatlı Tarım İşletmeleri Müdürlüğü'nden yüksek vasıflı Anadolu Merinosu ırkı hayvanları arasından seçildi.

'Koyun ve Keçilerde Verimliliği Artırma Projesi' kapsamında, yetiştiricilerin elinde bulunan koyun sürülerine yüksek vasıflı damızlık koç katılımıyla kan değişimi sağlanarak işletmelerin mevcut verimliliği artacak. Önümüzdeki yıllarda da artarak devam edecek olan proje sayesinde ilimiz küçükbaş hayvancılığında genetik ıslah sağlanacak.

Küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinde verim artışı sağlayacak olan projenin ilimiz ve ülkemiz hayvancılığının gelişmesine katkı sağlamasını temenni ederek, projede emeği geçen tüm personele teşekkür ederim" dedi.

Yetiştiriciler de proje sayesinde yüksek vasıflı damızlık koçlarını teslim almaktan ve bundan sonra daha verimli ırklarla küçükbaş hayvancılık yapacak olmaktan duydukları memnuniyeti ifade ederek teşekkür ettiler.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
orhan erdem
orhan erdem - 2 yıl Önce

boyle boyle erzincanda pancar ekimini bitirdiler. 3-4 yildir millet birakti ekmeyi :)

banner151

banner251