Vanlı balıkçılara destek

Van Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Görentaş, Van gölünde kayıtlı olan balıkçı teknelerine 750-1.250 TL arasında destek verileceğini söyledi.

Vanlı balıkçılara destek
banner200
banner217

Desteklemelerle ilgili bilgi veren Görentaş, “Deniz ve iç sularda geleneksel kıyı balıkçılığı sosyo-ekonomik verilerinin güncellenerek kayıt altına alınması ve sürdürülebilir yönetiminin sağlanması amacıyla balıkçı gemisi sahiplerine yapılacak desteklemeye ilişkin iş ve işlemlerle ilgili usul ve esasların düzenlendiği Tebliğ, su ürünleri avcılığı faaliyetinde bulunmak üzere; Su Ürünleri Bilgi Sistemi (SUBİS)'nde kayıtlı, Tebliğin yayımlandığı tarihte (08/11/2019) geçerli Balıkçı Gemileri İçin Su Ürünleri Ruhsat Tezkeresine sahip, denizlerde on metreden küçük (10 metre hariç) balıkçı gemileri ile iç sulardaki tüm balıkçı gemiler için destekleme yapılacak. Ayrıca desteklemeden yararlanmak isteyen balıkçı gemisi sahipleri veya yetkilisi, Tebliğin yayımı tarihinden itibaren 22/11/2019 günü mesai saati bitimine kadar gemisinin ruhsat tezkeresinin düzenlendiği il/ilçe müdürlüklerine Tebliğ ekinde yer alan Geleneksel Kıyı Balıkçılığının Kayıt Altına Alınması ve Desteklenmesi Tebliğinden Yararlanacaklar İçin Dilekçe ve ekleriyle, şahsen müracaat etmeleri gerekiyor” diye konuştu.

Görentaş, açıklamasının devamında şunları kaydetti: “Destekleme için balıkçı gemisinin Tebliğin yayımlandığı tarihteki SUBİS kayıtlarında yer alan en büyük boy uzunluğu esas alınacak. Ayrıca İl/ilçe müdürlüğü tarafından balıkçı gemisinin Tebliğin yayımlandığı tarihte; Geçerli bir su ürünleri avcılık ruhsatına sahip olduğu, O tarihte balıkçı gemisi sahibi ve gemi boyu bilgileri, il/ilçe müdürlüğü kayıtlarından ve SUBİS'ten kontrol edilecek. Kontrol sonucunun uygun olması halinde müracaat işleme alınacak.”

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ep
Ep - 1 yıl Önce

Buzağı desteklerini ödemeyen hükümet kalkmış hibeden bahsediyor haziklar olsun bu hükümete

Turkuaz
Turkuaz - 1 yıl Önce

Civtcıler boşuna dert yenmesin 5 kuruş vergi vermedeń bir sürü destek alıyorlar yok buzağı kuzu oğlak süt et gübre ürün mazot desteklerini alıp birde dert yanmayın lutfen

banner151

banner251