Van’da destek ödemesi çiftçilerin hesabına yattı

Van Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Fevzi Altuner, küçükbaş hayvan desteklemelerinde Van'ın aslan payını aldığını belirterek, anaç koyun keçi desteklemeleri kapsamında Gürpınar İlçesinde bulunan 3 bin 327 yetiştiriciye toplam 255 bin 857 küçükbaş hayvan için 5 milyon 117 bin liralık destekleme ödemesinin hesaplara aktarıldığını bildirdi.

banner255
Van’da destek ödemesi çiftçilerin hesabına yattı
banner200

Van Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Fevzi Altuner, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "Bakanlığımızca küçükbaş hayvan yetiştiriciliğini desteklemek üzere düzenli olarak ödenen Anaç Koyun Keçi Desteklemeleri kapsamında Gürpınar İlçemizde bulunan 3.327 yetiştiricimize toplam 255.857 küçükbaş hayvan için 5.117.140 TL destekleme ödemesi yetiştiricilerimizin hesaplarına bugün itibariyle aktarılmaya başlanmıştır.

VAN'DA 2.5 MİLYON KÜÇÜKBAŞ VAR

Toplam 2,5 milyonun üzerinde küçükbaş hayvan mevcudu ile Türkiye'nin en büyük potansiyeli oluşturulan İlimiz, küçükbaş hayvan desteklemeleri açısından da aslan payını alarak bu destekleme ödemesiyle birlikte 2015 yılı için yaklaşık 19 bin yetiştiricimizin 1.3 milyon hayvanına 27 Milyon TL destekleme ödemesi yapılmış oldu"

YORUM EKLE
YORUMLAR
feyzo
feyzo - 5 yıl Önce

senin vanda yaptıklarına dikkatli bir inceleme şart.

Fiyat
Fiyat - 5 yıl Önce

Madem bu kadar hayvan varsa et fiyatları neden tavan. Bence rakamlar hayali. Gürpınar 5 bin nüfuslu bir yer. Burda 255 bin hayvan bence hayali.

destekler
destekler - 5 yıl Önce

Kucukbas kupe destegi hangi ay odeniyor

kompleksli il mudurleri
kompleksli il mudurleri - 5 yıl Önce

Tarim bakanliginda il muduru olanlar kompleksten kurtulamiyor.cunku sinavla gelmiyorlar.bir gecede mudur,bir gecede kizak olursa kalite düşuk olur.defterdar,savci,hakim,DPT,hazine vb kurum burakratlari böylemi

tarimsal destekler
tarimsal destekler - 5 yıl Önce

Hububat desteği ne zaman verilecek bir tarih verirmisin

Balikesir küpe desteğininezama
Balikesir küpe desteğininezama - 5 yıl Önce

Küpe desteğî

Süt
Süt - 5 yıl Önce

Süt fiyatları neden düşük bukadar.3yıl geriyegittik ilerleme yok küçük çifciyi bitirmeye karar verdiler .yem 3yil önce kaçtı şimdi kac dengesizlik nëzamn bitecek.yetkililer nerdesiniz.

banner151

banner251