Üreticinin dört gözle beklediği yem desteği ile ilgili karar yayınlandı

Küçük üreticinin dört gözle beklediği yem desteğiyle ilgili karar bugün Resmi Gazete’de yayınlandı. Yayınlanan karara göre, yem desteği bir defaya mahsus verilecek, büyükbaşta hayvan başı 65 lira, küçükbaşta ise 6.5 lira destek ödemesi yapılacak.

Üreticinin dört gözle beklediği yem desteği ile ilgili karar yayınlandı
banner200

Küçük kapasiteli büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık işletmelerine 2020 yılında yapılacak yem desteğine ilişkin karar bugün Resmi Gazete’de yayımlandı. Yem fiyatlarına arka arkaya gelen zamlardan dolayı üreticinin yem maliyetlerini biraz olsun düşürmek için açıklanan yem desteğiyle ilgili karar bugün Resim Gazete’de yayımlandı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bundan yaklaşık 2 ay önce üreticiye yem desteğinin verileceğini açıklamıştı. Yayınlanan karara göre yem desteği bir defaya mahsus verilecek. 

YEM DESTEĞİNDEN KİMLER NASIL YARARLANACAK? 

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, öncelikle yem desteğinden yararlanmak için işletmenin Tarım ve Orman Bakanlığı kayıt sistemlerine kayıtlı işletme olması gerekiyor. Buna göre, Manda dahil 20 başa kadar (20 dahil) anaç sığırı ve/veya besilik erkek sığırı olan yetiştiricilere hayvan başına 65 TL, 50 başa kadar (50 dahil) anaç küçükbaş hayvanı olan yetiştiricilere hayvan başına 6.5 TL bakanlıkça belirlenecek kriterlere göre destekmele ödemesi yapılacak. 

DESTEKLERDEN KİMLER YARARLANAMAYACAK? 

Desteklemelerden men cezası bulunanlar yem desteğinden yararlanamayacak. 

DESTEK ÖDEMESİ 2020 HAYVANCILIK DESTELEME BÜTÇESİNDEN KARŞILANACAK 

Yapılacak yem desteği ödemeleri, Bakanlığın 2020 yılı bütçesinde hayvancılık desteklemeleri için ayrılan ödenekten yapılacak. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2020, 11:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali çiftçi
Ali çiftçi - 1 yıl Önce

2-3 tane hayvanı olan ne yapacak 65 lirayı? Dalga mı geçiyorsunuz çiftçi ile? 50 büyükbaşa kadar olsaydı da değseydi bari. Bide 5 aydır ballandıra ballandıra anlatıyorlar bu desteği. Yazıklar olsun

Köylü
Köylü @Ali çiftçi - 1 yıl Önce

Böyle işlerle uğraşmayın üreticinin desteğini gününde verin bizi sanayiciye ezdiriyorsunuz süte zam geldimi iki gün sonra fabrikalar Yeme hemen zam yapıyor sütü alanlar bizi yem almaya zorluyor bize bir seferlik destek değil sürekli malımızı değerinde satmamız gerekiyor bizi evraklarla kağıtlarla uğraştırmayın tarımda planlama diye bir şey kalmadı.

DraGon
DraGon - 1 yıl Önce

Ya Allah aşkına millete hazır avanta para dağıtmayla bu işin olmayacağını bi öğrenin artık.....millet ürettiği ürün değerinde alınsın bu bana yeter diyor..

Vet
Vet - 1 yıl Önce

Hayvanın en fazla 5 günlük yem ihtiyacını giderebilir sadece !!!

Senol
Senol - 1 yıl Önce

Bizleri bu kadar aslamayin, Allah var.

ali taşkın
ali taşkın - 1 yıl Önce

bunlar kadar yalancı bi yönetim gelmedi süt zammı gerekli görmemiş bakan bey ondan sonra 65 lirayı başarı gibi anlatıyorlar yszkılar olsun

Bilal öksüz
Bilal öksüz - 1 yıl Önce

Acaba 65 liraya 50 kğ süt yemi alınabiliyor mu ? 50 kğ süt yemi 90 tl iken

E kaya
E kaya - 1 yıl Önce

Dağ fare doğurdu

Halil kaplan
Halil kaplan - 1 yıl Önce

Sayın bakan hayvanı az olan ne yapacak 50 hayvanı olan zati zengin siz yine zengini zengin yapacaksınız


banner151

banner251