Üreticilere sulama borusu hibe edildi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, üreticilere yönelik desteklerine devam ediyor. Büyükşehir, tarımsal destekleme kapsamında Demre ve Korkuteli’de kooperatiflere sulama borusu hibe etti.

Üreticilere sulama borusu hibe edildi
banner200

Antalya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Demre Alakent Sulama Kooperatifi adına 2 bin metre plastik tarımsal sulama borusu tahsisi yaptı.  Büyükşehir Belediyesi, ayrıca Korkuteli'nde bulunan 2 kooperatife sulama borusu tahsisi gerçekleştirdi. Dereköy Sulama Kooperatifi'ne 4 bin 200 metre, Taşkesiği Sulama Kooperatifi'ne de 950 metre sulama borusu verildi. Sulama boruları kooperatifler tarafından altyapısı yapılan alanlara yerleştirilecek.

DESTEKLERİMİZ SÜRECEK

Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Cemal Kafa, "Muhtarlıklarımızın ve sulama kooperatiflerimizin talebi doğrultusunda kooperatiflerimize çeşitli ebatlarda boru, vana ve pompa desteği veriyoruz. Kooperatiflerimize ait tesislerde yıpranan, arızalanan, eskiyen ve bakıma ihtiyaç duyan ekipmanların, sulama kanallarının bakımlarını yapıyoruz. 2020 yılında da Başkanımız Muhittin Böcek'in talimatıyla 19 ilçede çiftçilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Büyükşehir Belediyesi olarak sulama kooperatiflerine elektrik desteğimiz, çiftçimize malzeme tahsislerimiz de devam edecek" dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Solar Sulama
Solar Sulama - 2 yıl Önce

Güneş enerjili tarımsal sulama sistemlerimiz ile dalgıç pompanızı masrafsız çalıştırın.

banner151

banner251