TÜRKŞEKER: Sözleşme imzalayan çiftçiye hemen verilecek...

Türkşeker’in sözleşmeli tarım ve münavebe sistemi ile üreticilere verdiği destekler kapsamında Türkşeker ile sözleşme imzalayan çiftçilere tohum ve gübre desteği hemen verilecek.

TÜRKŞEKER: Sözleşme imzalayan çiftçiye hemen verilecek...
banner282

Konuyla ilgili olarak Türkşeker'den yapılan yazıla açıklamada şunlar kaydedildi: "Türkşeker, model kapsamında üretilen ürünlere değerinde alım garantisi veriyor. Türkşeker, bu kapsamda 2021 üretim yılında sözleşmeli olarak hububat üretimi yapacak çiftçilerin ürünlerini bölgedeki borsa fiyatlarına göre değerinde alacak.  

İlk Avanslar Kasım Ayının Sonunda Ödenecek

Türkşeker’in çiftçiyi faiz yükünden kurtarmak için verdiği avans destekleri de devam ediyor.  Türkşeker, bu kapsamda buğday ve arpa ekimi yapan üreticilere Kasım ayının sonunda avans ödemelerini gerçekleştirecek. Çiftçilerin desteklerden yararlanabilmesi için en kısa zamanda sözleşme imzalamaları gerekiyor.  

Ziraat Bölge Şefliklerine Müracaat Etmek Yeterli

Türkşeker’in verdiği alım ve fiyat garantisinden her çiftçi yararlanabiliyor. Bunun için çiftçilerin bulundukları bölgedeki Türkşeker’e bağlı ziraat bölge şefliklerine müracaat ederek sözleşme imzalamaları yeterli oluyor.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2020, 13:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fettah
Fettah - 1 yıl Önce

Sizin adaletinin ve yönetimimiz yok, ozellesen fabrikalarda ki çiftçi ne olacak