TÜDKİYEB sürü büyütme desteğinden dolayı Pakdemirli'ye teşekkür etti

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından küçükbaş hayvan yetiştiricilerine 187 milyon lira tutarında sürü büyütme ve yenileme desteği ödeneceği hususunda bir açıklama yapan Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, zor günler geçirdiğimiz bu dönemde böyle bir desteğin sektöre büyük moral olduğunu söyledi. 

TÜDKİYEB sürü büyütme desteğinden dolayı Pakdemirli'ye teşekkür etti
banner200

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, yazılı bir açıklama yaparak, “Bu zor süreçte sürü büyütme desteği yetiştiricilerimize büyük moral olmuştur” dedi. Genel Başkan Çelik, ayrıca Bakanlık tarafından küçükbaş hayvanların tanımlanmasında kullanılacak elektronik küpe uygulamasının ücretsiz olacağı açıklamasını da anlamlı bularak Bakan Pakdemirli’ye yetiştiriciler adına teşekkür etti. 

TÜDKİYEB Genel Başkanı Çelik açıklamasında şunları kaydetti: "Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli küçükbaş hayvancılığımız yönünden Cumhuriyet tarihimizde bir ilke daha imza atarak 187 milyon lira tutarındaki Sürü Büyütme ve Yenileme Desteğinin ödemelerine bu hafta başlanacağı yönünde bir açıklamada bulundu. Öncelikle oldukça zor bir dönemden geçtiğimiz bu günlerde böyle bir desteği almak Birliklerimiz ve yetiştiricilerimiz için büyük moral kaynağı olmuştur. Adeta küçükbaş hayvancılığa can suyu verilmiştir. Yetiştiricilerimiz bu destekle rahat bir nefes almış moralleri yerine gelmiştir. Dolayısıyla Sayın Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli’ye Birliklerimiz ve tüm yetiştiricilerimiz adına teşekkür ediyoruz. Devletimiz sektörümüzü desteklemek ve canlandırmak adına çok değerli işler yapıyorlar. Bizler de her zorluğa rağmen üretmeye devam ediyoruz. İnşallah bu zor günleri el birliği ile atlatacağız.” 

YETİŞTİRİCİLER ADINA KULAK KÜPESİ TEŞEKKÜRÜ 

Genel Başkan Çelik, açıklamasında küpe uygulaması hususuna da dikkat çekerek, “Bakanlığımız Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü 81 Tarım Orman İl Müdürlüklerine elektronik yani mikroçipli küpelerin küçükbaş hayvanların tanımlanmasında ücretsiz uygulanması konusunda gereğini bir yazı ile bildirmiştir. Bu konuda da Bakanlığımıza minnettarız. Birliklerimiz ve Yetiştiricilerimiz de memnuniyetlerini sürekli bize bildiriyorlar. Yetiştiricilerimiz için bu son derece anlamlı uygulamaya da canı gönülden teşekkür ediyoruz. Koronavirüsün olumsuz etkilerini azaltıcı bu tür çalışmalar bu zor günleri aşmada en büyük güvencimiz oluyor. Küpe uygulamasının ücretsiz yapılması hususunda da Sayın Bakanımıza çok teşekkür ediyor, üretimde yılmadan, azimle yola devam diyoruz” dedi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2020, 22:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
DESTEKLER İKİYE KATLANACAK
DESTEKLER İKİYE KATLANACAK - 2 yıl Önce

Devlet tarafından sanayiciye ve ağalara verilen “yalama yağlama destekleri” iki katına çıkarılmış... eee bu kadar sağlam destekleri millet neresine koyup sağlama alacağını şaşırdı ...

Ne çok destek veriyorlar.
Ne çok destek veriyorlar. - 2 yıl Önce

Devletin acıkladığı desteklere sanırın enflasyon farkı felan işlemiyor. Kuzu desteği yerini alan para vermemek için her türlü şartları kolan bir destekleme modeli.

Ali haydar bicarea
Ali haydar bicarea - 2 yıl Önce

Sayin bakanim ben van baskale bogrupek kuyunde deprem den dolayi hayvan yemimiz hepsi kuc altinda kaldi suan cok maduruz yemi alacak durumum yok hayvanlarimin cogu telef

Medeni şen
Medeni şen - 2 yıl Önce

Bu bazilara gelmiş bazılarına destek yoktur dikkate alınarak iyi olur

banner151

banner251