TÜDKİYEB'den hayvancılıkta yüzde 50 hibe desteği teşekkürü

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, hayvancılık işletmelerine verilecek hibe desteği ile üretimin artırılmasının amaçlandığını belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Pakdemirli'ye teşekkür etti.

TÜDKİYEB'den hayvancılıkta yüzde 50 hibe desteği teşekkürü
banner200

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik; Büyükbaş ve Küçükbaş İşletmelerine Yönelik Yatırımların Desteklenmesine İlişkin Cumhurbaşkanlığı Karar’ının Resmi Gazete’nin 21 Mayıs 2021 tarihli nüshasında yayımlanarak ülkemiz hayvancılığının desteklenmesine devam edildiği ve getirilen bu destekler ile hayvancılık üretiminin artırılmasının büyük ivme kazandırılacağını söyledi.

Yayımlanan bu Karar kapsamında, işletmesi en az bir yıldır aktif olan, Tarım ve Orman Bakanlığı kayıt sistemlerine kayıtlı gerçek ve tüzel kişi yetiştiricilere, büyükbaş hayvanlar için en az 10 baş ve en fazla 50 baş anaç kapasiteli, küçükbaş hayvanlar için ise en az 100 baş ve en fazla 300 baş anaç kapasiteli yeni ahır/ağıl yapımı, kapasite artırımı veya iyileştirilmesi; hayvan barınağı amaçlı çadır alımı ile makine alet ve ekipman alımları için 2021 yılında hibe desteği verileceğini ifade etti.

Hayvancılık yapan yetiştiricilerimizin modern ahır ve ağıllarda, ihtiyacı olan alet ve ekipmanlar ile üretimlerini sürdürmelerinin önünün açılması, kırsal alana yetiştiricilerimizin dönüşünü ve kırsal alanda konuşlanmasının sağlanması açısından ihtiyacı olan finansmanın T.C. Ziraat Bankası aracılığıyla üreticilere verileceğini ve yatırımların yüzde 50’si oranında hibe desteği uygulanacağını, uygulamaya ilişkin esasların ise Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çıkarılacak Tebliğ ile belirleneceğini söyledi. 

Çıkarılan Kararname ile belirlenen kapasite sınırlarının özellikle küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık üretimi yapan küçük aile işletmelerinin desteklenmesinin hedef aldığı, küçük aile işletmelerin desteklenmesi ile çok sayıda yetiştiricinin hibe desteklerinden yararlanma imkanının sağlanacağı ve yetiştiricilerin daha sağlıklı ve güvenli ortamlarda üretimlerini gerçekleştirerek daha çok verim artışlarına ve daha fazla kazanç  elde etmelerine katkı sağlayacağını belirtti.

Ülkemiz tarım ve hayvancılığının gelişmesi ve üretimin artırılması amacıyla yetiştiricilerin desteklenmesinin çok önemli olduğu, böylelikle üreticilerin emeklerinin karşılığını almaları yanında tüketicilerin de daha uygun fiyatlarla, güvenli ve sağlıklı gıdaya ulaşma imkanlarına kavuşmalarının sağlanacağı, bu yönde Sayın Cumhurbaşkanımızdan yetiştiriciler olarak çok büyük destek gördüklerini, çıkarılan bu Kararname ile de Sayın Cumhurbaşkanımızın yetiştiricilerin yanında olduğunu bir kez daha gösterdiğini, çıkarılan bu Karar sebebiyle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’ye çok teşekkür ediyoruz" dedi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2021, 10:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Oozn
Oozn - 6 ay Önce

Parayı zaten büyükler kazanıyor. Çiftçi ineğini sattı koyun aldı yem maliyetini düşürmek için. Çok çok. Şimdi mazottan çıkacak o destekler

Üretici
Üretici - 6 ay Önce

Üreticiye alakası yok bu hibelrin zaten folimcilere yine gündoğdu. Ama hic bir üretici birilerine pompala an bu paralardaki hakkını helel etmez..

Makam Odası
Makam Odası - 6 ay Önce

Sayın Genel Başkanın Makam Odasını dikkatle inceleyin. İşlemeli, altın varank işlemeli ağaç oyması takımlar, deri koltuklar sayamadığımız birçok detay.

Koyun keçi yetiştiren elleri nasırlı çiftçi kardeşlerimizin yaşam koşulları ile bire bir aynı. MaşAllah, sünneti eksiksiz yaşıyorlar.

üretici
üretici @Makam Odası - 6 ay Önce

doğru tespitlere ne deyelim ...görmeyen ,,görmek istemeyen,,, gözlerde görsün dediğin gibi maşAllah ... Allah sonumuzu haayır etsin....

banner151

banner251