Tokat’ta güneş paneli dağıtımı yapıldı

Tokat ilinde yaylaya çıkan ancak elektrik imkanları bulunmayan başta Islah Projesi ve SOYBİS Projesine dahil küçükbaş hayvan yetiştiricilerine toplam 409 adet güneş paneli dağıtımı yapıldı.

banner180
Tokat’ta güneş paneli dağıtımı yapıldı

07 Haziran 2018 tarihinde, Tokat Tarım İl Müdürlüğü tarafından yürütülen DOKAP projelerinden olan 'Göçerlere Bir Umut Aydınlık Projesi' kapsamında güneş paneli dağıtım töreni yapıldı. 2016 yılında DOKAP idaresine sunulan proje, 2017-2018 yıllarında 455.500 TL bütçe ile uygulanmaya başladı.

Tokat valisi programda yaptığı konuşmasında "Tokat'ın ilkim ve toprak yapısı itibariyle ülkenin tarımsal faaliyet açısından çok önemli bir İl'i olduğunu Valilik, İl Özel İdaresi, Kalkınma ajanları vb. aracılığıyla sürekli tarımı ve çiftçiyi desteklediklerini, Tokat ilinin DOKAP a alınması ile birlikte hazırlanan yeni projelerlede iyi bir ivme kazanıldığını tarımda üretim ve kaliteyi arttırmak için çok çalışılması gerekiyor." dedi ve sözlerini teşekkür ederek tamamladı.

Proje ile yayla şartlarında gündelik aydınlatma ihtiyacının karşılanması, üretilen süt ve süt ürünlerinin bozulmasının engellemesi, TV izleme, telefon şarjı vb. ihtiyaçlarında giderilmesi düşünülmüştür.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151