Tarımsal işletmelere katılım desteği açıklandı

Çiftlik Muhasebe Veri Ağı (ÇMVA) sistemine gönüllü olarak dâhil olan tarımsal işletmelere katılım desteği ödenmesine ilişkin usul ve esasları belirleyen tebliğ Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre ÇMVA sistemine gönüllü olarak dahil olan tarımsal işletmelere 2018 yılında 600 TL katılım desteği verilecek.

Tarımsal işletmelere katılım desteği açıklandı
banner200

Ödemeler, Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) ve/veya Bakanlık tarafından oluşturulan herhangi bir idari kayıt sistemine kayıtlı olup, ÇMVA sistemine dâhil olan, bir muhasebe yılı süresince tarımsal faaliyetlerine ilişkin muhasebe verilerini belirlenen zamanlarda veri toplayıcılarla paylaşan ve verileri Sorumlu Birim tarafından yapılan kontroller sonunda doğrulanan tarımsal işletmelere yapılacak.

Şartları uyan tarımsal işletmelere, 2018 Yılında Yapılacak Tarımsal Desteklemelere İlişkin Karara istinaden işletme başına ve bir defada ödenmek üzere 2018 yılında 600 TL katılım desteği ödenecek.

ÇMVA katılım desteğinden; ilgili muhasebe yılında ÇKS'ye ve/veya Bakanlık tarafından oluşturulan herhangi bir idari kayıt sistemine kayıtlı olmayan, katılım anlaşması imzalamak suretiyle başvuru yapmayan, verilerini istenen zamanda ve doğru olarak veri toplayıcılar ile paylaşmayan, sorumlu Birim tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda formları doğrulanmayan, kendi isteğiyle sistemden çıkan, tarımsal işletmeler faydalanamayacaklar.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Destekler hk.
Destekler hk. - 3 yıl Önce

Yok yatırım desteği su bu teşviği çiftçi gidiyor iflas ediyor üretim bitiyor faizler olmuş/50 siz ne teşviğinden bahsediyorsunuz

banner251