Tarımsal desteklerden faydalanmak için son dönemeç!

2018 Yılı Tarımsal Desteklemelerinden (Mazot, Gübre ve Toprak Analizi Destekleme Ödemesi, Yem Bitkileri Destekleme Ödemesi, Hububat-Baklagil Fark Ödemesi Desteği, Sertifikalı Tohum ve Fidan Desteği, v.s) faydalanmak isteyen çiftçiler için süre daralıyor. Çiftçi kayıt sistemi güncellemeleri 30 Haziran 2018 tarihine kadar İl ve İlçe Tarım Müdürlüklerine şahsen yapılması gerekiyor.

Tarımsal desteklerden faydalanmak için son dönemeç!
banner200

Belirtilen tarihten sonra yapılacak olan başvurular değerlendirmeye alınmayacak. Güncelleme işlemlerinde çiftçilerin, Çiftçi Kayıt Sistemine kaydettirecekleri parsellerinin üretim bilgilerini doğru olarak doldurmaları ve müracaat dosyalarını tam ve eksiksiz olarak teslim etmeleri gerekiyor.

Ayrıca, 'Çiftçi Kayıt Sistemi' müracaatlarını müteakip 'Tebliğ ve Genelgeler' kapsamında çiftçilerin istedikleri destekleme ödemeleri için (Hububat-Baklagil Fark Ödemesi Desteği, Sertifikalı Tohum ve Fidan Desteği, Yem Bitkileri Destekleme Ödemesi, v.s) İl ve İlçe Tarım Müdürlüklerine istenilen belgelerle birlikte müracaat etmeleri gerekiyor.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251