Tarımsal desteklerde mağduriyet yaşamayın!

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'nun (TKDK) adını kullanarak hibe desteği vaadiyle belli miktarlarda para talep edilerek yatırımcıların dolandırıldığı yönündeki haberler üzerine Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından bir açıklama yapıldı.

banner255
Tarımsal desteklerde mağduriyet yaşamayın!
banner200

Yapılan kamuoyu duyurusunda şunlar kaydedildi: "Son zamanlarda bazı medya kuruluşlarının yayınlarında, Bazı art niyetli kişi ve işletmelerin Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu' nun (TKDK) adını kullanılarak hibe desteği vaadiyle belli miktarlarda para talep edilerek yatırımcıların dolandırıldığı ve mağdur edildiği yönün de çıkan haberlere rastlanmaktadır.

Tarımsal hibe desteklerinin başvuru mercileri IPARD illerinde Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun İl Koordinatörlükleridir (//www.tkdk.gov.tr/IlKoordinatorlukleri). Diğer tarımsal hibe desteklerine yönelik başvuru mercileri ise Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İl ve İlçe Müdürlükleridir.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunca hibe programları yayınlandığında tüm bilgilendirmeler ÜCRETSİZ yapılmaktadır. Gerekli tüm dokümanlar için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Tarımsal hibelerden (ulusal ve IPARD) faydalanmak isteyen proje sahibi vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için öncelikle Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörlükleri ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İl ve İlçe Müdürlüklerinden bilgi almaları önemle rica olunur.

Bu tür bir uygulama ile karşılaşan kişi ya da işletmelerin zaman kaybetmeden Güvenlik Birimlerini ve Adli Mercileri bilgilendirmeleri gerektiği ilanen duyurulur."

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 5 yıl Önce

ALTINDA NİZAMETTİN EKİNCİ VE ŞÜREKASININ İMZASI OLMASIN:)

- 5 yıl Önce

TKDK da bir Lami vardı. Nizamettin ve Lami arasıbda fark varmı? Varsa 3 tane sayabilirmisiniz? Cevap: 1 tane bile fark yok aralarında.

buz dağı
buz dağı - 5 yıl Önce

değerli tarımdan haber takipçileri inanın mehdi ekerin geldiği dönemden gittiği döneme kadar herşey mehdi ordusunun organizasyonu ile devam etmiştir. isim isim saymak fıtratımıza aykırı. Ancak sayın bakanımızın önünde tarımdaki sorunların çok ötesinde teşkilat sorunu var. kendisine inancımız tam. belki zamana ihtiyaç var ama bu zaman yıllar, aylar sürmemeli.bakan beye 10 yıllık süre içinde ast üst sıfatında hangi idareci kimler nereye gelmiş bu listeyi nizamettin sunsun. bu ekip açık ve net olarak kan kusturdu birçok insana..oteldeki yastığı beğenmeyip gecenin bir vakti yastık aratan, yemeği beğenmeyip aşçiyı azarlayan mehdi yi mi, TKDK daki Laminin altındaki arabayamı dersin, BİR YERDE ENKAZ VARSA TEMELİNE BAKMAK LAZIM. SALTANAT BİTTİ

banner151

banner251