Tarımsal destekler aylar sonra nihayet açıklandı!

Çiftçinin aylardır beklediği tarım destekleri nihayet açıklandı. Bakanlar Kurulu'nun '2017 yılında yapılacak tarımsal desteklemelere ilişkin kararı' Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında bugün yayımlandı. Buna göre, çiftçilere 2017 ürünü için ödenecek tarımsal destekler belli oldu.

Tarımsal destekler aylar sonra nihayet açıklandı!
banner282

Aylardır açıklanması beklenen 2017 tarımsal destekler, nihayet bugün açıklandı. Buna göre, Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeli kapsamında buğday, arpa, çavdar, yulaf ve tritikale için dekar başına 13 lirası mazot, 4 lirası gübre olmak üzere toplam 17 lira destek verilecek.

Çeltik, pamuk için dekar başına 36 lirası mazot, 4 lirası gübre olmak üzere 40 lira, yağlık ayçiçeği, soya, dane mısır, patates için dekar başına 17 lirası mazot, 4 lirası gübre olmak üzere 21 lira, aspir, nohut, mercimek, kuru fasulye için dekar başına 11 lirası mazot, 4 lirası gübre olmak üzere toplam 15 lira, fındık, yem bitkileri, çay, kuru soğan, kanola ve diğer ürünler için dekar başına 9 lirası mazot, 4 lirası gübre olmak üzere 13 lira, nadas için de çiftçiye 5 liralık mazot desteği verilecek.

HANGİ ÜRÜNE NE KADAR DESTEK VERİLECEK?

Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeli kapsamında desteklenen; yağlık ayçiçeği, kütlü pamuk, soya fasulyesi, kanola, aspir, dane mısır, buğday, arpa, çavdar, yulaf, tritikale, çeltik, kuru fasulye, mercimek, nohut, çay, fındık, yem bitkileri, patates ve kuru soğan ürünlerinin dışında kalan diğer bütün ürünlere, 'Diğer Ürünler' kategorisinde belirtilen miktar kadar mazot ve gübre destekleme ödemesi yapılacak.


HAYVANCILIK DESTEKLERİ


TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
destek değil, köstek oluyorlar
destek değil, köstek oluyorlar - 4 yıl Önce

Turkiye tarımının 2001 yılına göre fiyat analizi önce girdiler Dap gübre 280 krs, mazot 1170, , üre 190, , tarım sulama enerji klowati 38 krs tu. 2016 yılına göre Dap gübresi 15oo krs, mazot 4360 krs üre 1100 krsEnerji klowati 310 krs gelelim ürün fiyatına buğday 410 krs mısır 380, , pancar 130 krs tu, 2016 göre buğday 900 krs, , pancar 190 krs, , mısır 650 krs, , buna göre hesabını sizler yapinki destekleniyomu, kostekleniyormu kararı sizler verin.

- 4 yıl Önce

Hani mazotun yarışı sizden idi sayın başbakan ne oldu

ALLAH sizi bildiği gibi yapsın
ALLAH sizi bildiği gibi yapsın - 4 yıl Önce

Çiftçi yi bitirdiler bir de utanmadan destek diyorlar utanmazlar. Buğday fiyatı son sekiz senedir 900 kuruş ile bir tl arasında mazot mazot son sekiz senedir fiyatın ı 10 katladı gübre zaten alınır gibi değil süz de gübre nin KDV si kalktı. ulan zate fiyati bildiginiz gibi yapiyorsunuz kaldırdınızda ne oldu gübre fiyatından haberi yok bey efendilerin de birde bu elektrik zulmu çiftçiyi tedaşa soydurun bitirdiniz çiftçiyi ALLAH'IN taalla da sizi bitirsin inşallah amin.

soydunuz çiftçi'yi.
soydunuz çiftçi'yi. - 4 yıl Önce

Bitirdiniz çiftç'iyi ALLAH'U taalla da sizi birsin amin.

- 4 yıl Önce

Kanola'nin desteğini kırmışlar,ayçiçeğinde sözleşmeli üretim desteği de mi kalktı?Fark primlerine dokunmamışlar bile. Yuh olsun size .

- 4 yıl Önce

Ya arkadaş yemişim desteğinizi , sertifikali buğday tohumu sorduk 2050 ile 2150 arası geziniyo, siz kafayı mı yediniz , 900 liraya satamadıgımız buğdayı kırmızıy boyayıp çuvallayıp 2000 liralara satmak nedir ya? Ektirmemek için resmen kıvranıyosunuz

Yetersiz
Yetersiz - 4 yıl Önce

Süt teşvik pirimi ne kadar

DEDAS SOYGUNU
DEDAS SOYGUNU - 4 yıl Önce

KARDES BIZI BU DEDAS TAN KURTARANA ALLAH ONDAN RAZI OLUR MALESEF ADETA ADAMLAR GUNEYDOGUY ISKENCE EDIYOR DEVLETIN VERDIGI DESTEKLER ONLARIN IZNI DISINDA HESAPLARDA GUZUKMEZ ONLARIN RIZASI OLMADAN DEVLETI DESTEGINI ALMAZSINIZ ADMLAR INSANI KESIYOR BICIYOR ISTEDIGINI YASATIYOR HELAL OLSUN BUNLARA BU SINIRSIZ YETKIYI KIM VERMIS ANLAMADIK GITTI YA HELAL OLSUN ADAMLARA

banner151