Tarım ve hayvancılık destekleri bu ay belli olacak!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarım ve hayvancılık desteklerini bu ay içerisinde bitireceklerini söyledi. Yem fiyatlarını da aşağıya çekmeye çalıştıklarını kaydeden Pakdemirli, tarım girdilerinde dövizden kaynaklanan artışlar yaşandığını söyledi.

Tarım ve hayvancılık destekleri bu ay belli olacak!
banner200

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Kırşehir'de Ak Parti'nin seçim bürosunun açılışını yaptı. Burada 31 Mart seçimlerinin önemine dikkat çeken Pakdemirli, tarım ve hayvancılıkta üreticilere ve çiftçilere verdikleri destekleri anlattı.

Burada çiftçiye, “Derdinizi, sıkıntılarınızı biliyoruz” diye konuşan Pakdemirli, tarım girdilerinin dövizden kaynaklanan artışlar nedeniyle arttığını kaydetti. Bunları mümkün mertebe imkanları çerçevesinde yardımcı olacaklarını dile getiren Pakdemirli, “Artan girdi maliyetlerini azaltmaya çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Tarım ve hayvancılık desteklerini bu ay içerisinde bitireceğiz. Yem fiyatlarını da aşağı çekmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

Diğer yandan Ürün Alım Garantili Tarımsal Üretim Projesi, pilot il olarak belirlenen Kırşehir'de Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz ve Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci tarafından imzalanan protokolle hayata geçirildi.

Pakdemirli burada yaptığı konuşmada, şunları kaydetti: "Sözleşmeli tarımda daha çok üreticinin hakkını koruyacak bir kanun tasarısı üzerinde çalışıyoruz. Sanayici bir malı alırken fiyat aleyhinde geliştiği zaman sözleşmeyi bir kenara bırakıyor, serbest piyasadan alıyor. Bunu karşılıkı olarak düzenleyeceğiz. Üreticiler baştan alacağı parayı bilecek, hesabını kitabını ona göre yapacak. Sözleşmeli tarım bu açıdan çok önemli. Burada da bunun iş birliği protokolü imzalanacak. Kooperatifler var, biz varız. Değerli belediyemiz var. 18 bin dekar arazide sözleşmeli tarım yapılıyor olacak. Bunun da Kırşehir'imize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum”

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

çiftçi korunmuyor. mesala bugdayı 800 tl sattık bedeva un fiyatları 55 tl bir şu anda un yüz küsür bizim bugday aynı fiyat bunun gibi sıralayabilirim çiftçinin bir yıl içerisinde .bütün girdileri yüzde yüzün üzerinde arttı ama ürün aynı çifti zarar ediyor çiftçi borclu batakda borcların yapılandırılması lazım yoksa ne ekebilir nede dikebilir bu böyle biline

- 3 yıl Önce

Seneye verilecek destekler mi açılanacak, geçen senenin destekleri mi ödenecek?
Bu kadar bozuk türkçeyle ne anlatmaya calıstınız acaba ?

- 3 yıl Önce

Yalanınızı yiyim. Ne dediğiniz belli değil.
Mazot gübreleri verip sıyrılırsınız fark ödemelerini de seneye verirsiniz artık .
Allah sizi bildiği gibi yapsın.

Tarim
Tarim - 3 yıl Önce

Menzilcilere teslim etti bakanligi feto gitti menzil geldi

Asıl
Asıl - 3 yıl Önce

Destekler in verileceğine alana kadar inanamayız çünki söz verip vermiyorlar hani buğday ve yem bitkisi desteği

- 3 yıl Önce

Yem tanzim satışı bekliyoruz

almayın doğukaradeniz :)
almayın doğukaradeniz :) - 3 yıl Önce

Doğukaradenizde tohum verdi tarım kredi kooperatifi kooperatif yetkilisi kaynın dükanında tohumları değişip bayat olan verimsiz tohumları tarım il müdürlüğüne verdi tarım il müdürülüğü ekilen tohumların hiç birinin çıkamadığını belirtti kooperatif umurunda değil garanti vermiyor yapacağımız birşey yok deniyor ! bakın trabzon bölge müdürlüğü biliyor adres net ve açık

tarım
tarım - 3 yıl Önce

sayın bakanım bakanlığa hakim olamıyorsunuz etrafınıza dıkkat edın durust yonetıcıler gorevden alınıyor saibeli olanlar hala gorevde


banner151

banner251