Tarım ve hayvancılık (2022 yılı) hibe destekleri! Girişimcilere 40 milyon avro, gençlere 200 milyon lira hibe desteği verilecek!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli girişimcilere ve gençlere yönelik destekleri açıkladı. IPARD-2 Programı 11. proje çağrısına çıkıldığını duyuran Bakan Pakdemirli, girişimciler için 40 milyon avroluk bütçeyi açıkladı. Bakan Pakdemirli gençler içinse "2 bin projeye 200 milyon TL hibe desteği vereceğiz" dedi.

Tarım ve hayvancılık (2022 yılı) hibe destekleri! Girişimcilere 40 milyon avro, gençlere 200 milyon lira hibe desteği verilecek!
banner282

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli girişimcilere ve gençlere yeni müjdeleri sıraladı. Girişimcilere IPARD-2 Programı 11. proje çağrısına çıkıldığını duyuran Bakan Pakdemirli, "Uygun bulunan projelere 40 milyon avro bütçeyle yüzde 55 ile yüzde 65 arasında hibe desteği sağlayacağız" dedi.

Ayrıca Bakan Pakdemirli projelerin 19 Ocak–11 Mart 2022 tarihleri arasında TKDK İl Koordinatörlüklerine teslim edilebileceğini de ifade etti. Bakan Pakdemirli girişimciler için verdiği müjdeli haberde şunları dile getirdi: "Girişimcilerimize müjdemiz var. IPARD-2 Programı 11. Proje Çağrısına çıkmış bulunuyoruz. Uygun bulunan projelere 40 milyon avro bütçeyle %55 ile %65 arasında hibe desteği sağlayacağız. Destek bizden, üretmek sizden. Yatırım yapmak isteyen girişimcilerimiz hemen projelerini hazırlayabilir, 19 Ocak–11 Mart 2022 tarihleri arasında TKDK İl Koordinatörlüklerine teslim edebilirler." 

GENÇLERE HİBE DESTEĞİ 

Bakan Pakdemirli ayrıca gençlere de destek vereceklerini duyurdu. Bakan Pakdemirli, istihdama ve tarımsal üretime katkı sağlayacak proje ile ilgili şunları söyledi: "Gençlerimize müjdemiz var. 2022 yılında tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri konularında yapılacak 2 bin projeye 200 milyon TL hibe desteği vereceğiz. Proje ile gençlerimiz kendi işinin patronu olacak, istihdama ve tarımsal üretime katkı sağlayacaklar. Başvuru için: //uzmaneller.tarimorman.gov.tr"

Bakan Pakdemirli projeleri şöyle sıraladı:

- Hayvansal üretime yönelik projeler,

- Su ürünleri üretimine yönelik projeler,

- Bitkisel üretime yönelik projeler,

- Tıbbi ve aromatik bitki üretimine yönelik projeler,

- Üretimi yapılan bu ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik projeler.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
üretici
üretici - 5 ay Önce

hiçbir üreticinin aldığı yok ztende tez gahı hazırla birilerinin yerlerini almışta üretim yapıyormuş gibi göster hibeyi kap başka işlerde kullan .yani birilerine para pompalama,,,, genelde verenlerde biliyor zaten neyin nasıl olduğunu,,,, Allah tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenlerden sorsun,,,,

SERDAL YILMAZ
SERDAL YILMAZ - 1 ay Önce

Ben Hatay Altınözü Mahalesinde oturuyorum ben çoğu zaman hayvan için hep yazdırıyorum ama bana neden çıkmıyor hayvanlardan anlarım ahir verin var mera arazi yeri var ben büyük baş süt için inek için devlet ten destek istiyorum inek beslemek istiyoru no 5523943121

İsa Akpınar'Niğde Çamardı
İsa Akpınar'Niğde Çamardı - 5 ay Önce

Niğde Çamardı bölgesinde Hazirladigim 15 adet 30 m² Bungalow otel projemde ipart desteğinden yararlanmak istiyorum.Yardimci olursanız sevinirim.
İsa Akpınar'05384532365

Arif çam
Arif çam - 1 ay Önce

Hayvan hibe testegi

SERDAL YILMAZ
SERDAL YILMAZ - 1 ay Önce

Ben çoğu zaman hayvan için hep yazdırıyorum ama bana neden çıkmıyor hayvanlardan anlarım ahir verin var mera arazi yeri var ben büyük baş süt için inek için devlet ten destek istiyorum inek beslemek istiyoru no 5523943121

Cahit
Cahit - 1 ay Önce

Ben hayvancılıktan anlıyorum hayvan istiyorum

Samet Semih Öztaş
Samet Semih Öztaş - 1 ay Önce

Benim farklı diplomalarım var ama ekteki dosyada bölümüm yok başvuramaz mıyım?

Mehmet akyün
Mehmet akyün - 1 ay Önce

Ben şu an 80 tane büyük baş hayvan besliyorum derme çatma bir yerde bunu yapıyorum daha iyi şartlarda bunu sürdüre bilek için destek almak istiyorum yardımcı olursanız çok iyi olur 05305542022


banner151