Tarım sektörüne 0 ile 14.25 arası faizle kredi paketi!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, tarım sektörüne yönelik 0 ile 14.25 arası faizle kullandırılacak kredi paketinin detaylarını paylaştı.

Tarım sektörüne 0 ile 14.25 arası faizle kredi paketi!
banner200

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İVME Finansman Paketi kapsamında bu yıl sonuna kadar yaklaşık 30 milyar liralık finansman sağlanacağını belirtti. 

Pakette, üç ana faaliyet alanını, hammadde ve ara malı imalatı, makine imalatı ve tarım olarak belirlediklerini kaydeden Albayrak,seracılık, soya, mısır, ayçiçeiği üretimi, hayvancılık yem bitkisi üretimi ile birlikte ekipman paketinden oluşan 4 ana başlık olduğunu söyledi.

Albayrak, "Tarım sektöründe sağlanacak kredilerin vadesi, seracılıkta işletme kredileri için 14 ay, yatırım kredileri için 84 ay olarak belirlendi. Seracılık dışındaki tarım alanlarında da işletme kredileri için 12 ay, yatırım kredileri için de 60 aya varan vade sağlanacak. Verilecek kredi tutarları da işletme giderlerinin tamamına kadar. Modern basınçlı sulama sistemi yatırımlarının yüzde 100 yatırım kredisi olacak. Seracılık ve mekanizasyon yatırımlarında yüzde 75'ine kadar yatırım kredisi olarak uygulanacak. Tarım alanında verilecek tüm bu kredilerin faiz oranları da yüzde sıfır ile yüzde 14,25 arasında değişecek" dedi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2019, 16:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ertuğrul Gazi
Ertuğrul Gazi - 2 yıl Önce

Kradiler açılıyor da ipotek nerede çiftçinin elinde ipotek mi kaldı elindeki hayvanları neden teminat almıyosunuz

Doğru diyorsun
Doğru diyorsun @Ertuğrul Gazi - 2 yıl Önce

Hayvanı gece bile paraya çevirebilirsin çünkü ama tarlayı devletin haberi olmadan satamazsın

faruk özten
faruk özten - 2 yıl Önce

sere kıredisi vereceksin ama seradan çıkan malı çöpe döktürcen 10 kilo salatalık bir bardak çay etmiyor şu anda tomatesi bir kilosu bir litre su almıyor millete bir dünya borcun içine itiyorsunuz gene gübre ilaç fiyatlarından haberiniz yok ucuz tomates salatalık yedircez diyorsunuz memurlar tomatese 2 liraya bahalı diyor aylık karı koca 10 milyara az diyor çiftçi kan ağlıyor şu anda bide sera kıredisi verin ordaki ürün bedava yetişiyor sanki 3 sene sonra bu ülke dışardan tomates almazsa yüzüme tükürün benim

çiftçi
çiftçi - 2 yıl Önce

peki faiz dinimizde haramdır ve çok çok da günahtır bu günahların vebali kim çekecek.

banner151

banner251