Tarım İl Müdürlüğünden yetiştiriciye önemli duyuru: Besilik erkek sığır desteği başvurusunda son gün 31 Ocak!

Besilik erkek sığır desteklemesi için başvurular 31 Ocak 2022 Pazartesi günü sona eriyor. Besilik Erkek Sığırlar 12 aylık yaştan büyük yurt içinde doğmuş, küpelenmiş TÜRKVET’e kaydedilmiş ve 01.01.2021-31.12.2021 tarihleri arasında mevzuata uygun kesimhanede kesilmiş olmalıdır.

Tarım İl Müdürlüğünden yetiştiriciye önemli duyuru: Besilik erkek sığır desteği başvurusunda son gün 31 Ocak!
banner282

Bolu Tarım ve Orman İl Müdürlüğü yaptığı yazılı açıklama ile besilik erkek sığır desteklemesi için başvuruların 31 Ocak'ta dolacağına dikkat çekerek, gerekli evrakları tamamlayan yetiştiricilerin hayvan başına 250 TL destek alacağı vurgulandı. Açıklamada şunlar kaydedildi: 

BESİLİK ERKEK SIĞIR DESTEĞİ BAŞVURU ŞARTLARI 

"Besilik erkek sığır desteklemesi için başvurular 31 Ocak 2022 Pazartesi günü sona eriyor. Besilik Erkek Sığırlar 12 aylık yaştan büyük yurt içinde doğmuş, küpelenmiş TÜRKVET’e kaydedilmiş ve 01.01.2021-31.12.2021 tarihleri arasında mevzuata uygun kesimhanede kesilmiş olmalıdır.

Besilik Erkek sığırlarda asgari karkas ağırlıkları; Etçi ırk ve melezleri için (Angus, Herefod, Charolais vb.)  320 kg

Kombine ırk ve melezleri için (Simental, Montofon vb.) 300 kg

Sütçü ve melezleri (Holstein, Jersey vb.)  280 kg

Yerli ırk    220 kg

Manda    200 kg   olmalıdır.  

Bu ağırlıkların KES’e (Kırmızı et sistemine) girilmesi gerekmektedir.

Üreticilerimiz, gerekli evraklarını(tartı cetveli ,hayvan düşüm pasaportu, müstahsil makbuzu veya fatura)  İl Müdürlüğümüze getirip kontrollerini yaptırdıktan sonra Bolu İli ve İlçeleri Kırmızı Et Üreticileri Birliği’ne vermeleri halinde hayvan başına 250 TL destek alabilecekler. Geçen yıl İlimizde 162 üreticimize 599 Büyükbaş hayvan için toplam 149.750  TL ödeme yapılmıştır. Bu yıl bu rakamın 750 baş olacağı tahmin edilmektedir. Ayrıntılı bilgi, teknik destek, dilek, şikayet, talep ve görüşleriniz için İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz."

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman
Osman - 4 ay Önce

Yüzyılın tarım bakanının yeni icraatı verilmek istenmeyen dana pirimleri sözde üreticiye destek komedi

Bileciklilere Hayir
Bileciklilere Hayir - 4 ay Önce

KURUMDAN VE SİRKETLERİNDEN BİLECİKLİ FAHRETTİN İLE BOY BOY FOTO PAYLASANLAR TEMİZLENSE KURUM TEMİZLENİR. HER YERDE BİR TEYZEOGLU AMCAOĞLU VAR

ali
ali - 4 ay Önce

buzağı destelerinde de durum aynı. Çıkan askı listelerinde üreme performansı diye bişey var iki dönemdir. doğan buzağıların yarısından fazlasına destek yok. hayvan bu makina değil ki belirlenen kriterlerde doğum yapsın. destek alabilmek için binbir türlü sahtekarlık yapmak lazım. ben uğraşmayacağım artık ister versin ister vermesin.