Tarım Bakanından 50 liralık girdi desteği açıklaması

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2022 yılında tarımsal destekleme bütçesinin 29 milyar TL'ye çıkarıldığını belirterek, "Buğday, arpa, çavdar, yulaf ve tritikale üretimi yapan çiftçilerimize mevcut desteklere ilave ek girdi desteği olarak dekara 50 TL ödeme yapılacaktır" dedi.

Tarım Bakanından 50 liralık girdi desteği açıklaması
banner282

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “2022 yılında 25,8 milyar TL olarak planlanan tarımsal destekleme bütçesi 3.2 milyar TL ek bütçe ile 29 milyar TL'ye çıkarıldı" dedi. Pakdemirli, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Sayın Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle 2022 yılında 25,8 milyar TL olarak planlanan tarımsal destekleme bütçesi 3,2 milyar TL ek bütçe ile 29 milyar TL’ye çıkarılmıştır. Arttırılan tarımsal destekleme bütçesi ile ülkemiz için stratejik öneme sahip buğday, arpa, çavdar, yulaf ve tritikale üretimi yapan çiftçilerimize mevcut desteklere ilave Ek Girdi Desteği olarak dekara 50 TL ödeme yapılacaktır.

VERİLECEK DESTEK MİKTARI DEKARA TOPLAM 116 TL'YE ÇIKTI

2022 yılında Buğday, arpa, çavdar, yulaf ve tritikale üreticilerimize; mazot, gübre, sertifikalı tohum ve ek 50 TL/da girdi desteği ile beraber dekara toplamda 116 TL ödenecektir. Yapılan bu ilave destekle 2022 yılında hububat üreticilerimize ödenecek girdi destekleri geçen yıla göre yüzde 127 artırılmıştır. Tarımsal destekler yanında uyguladığımız alım fiyatları ile her zaman çiftçimizin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Üreticilerimize hayırlı olsun"

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2022, 12:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali dag
Ali dag - 4 ay Önce

Buğdaya verdiğiniz destek son bir yılda gübreye yaptığınız zammın yarısını karşılamaz 2021 Mayıs ayında üre çuvalıni 140 TL.aldim 2022 ocak ayında üre çuvalıni 650 TL.aldim tarım kredi kooperatifinden sizin verdiğiniz destek devede kulak

Ithal  bakan.
Ithal bakan. - 4 ay Önce

Rus ciftcisinden aldiginiz hububat fiyatinin aynisini turk cifcisine odeyin yeter baska destege gerek yok.50 krs gerek yok urunun degerini verin yeter cifcinin onunde engel olmayin. Copluklerde en cok ekmek bulunmakta dir. Gercekleri gorun artik.

LUGERP08
LUGERP08 - 4 ay Önce

DESTEK İSTEMİYORUZ ÜRÜNE FİYAT VERİN. DESTEKLERİ GERÇEK ÜRETİCİ ALAMIYOR MÜLK SAHİBİ ALIYOR YATTIĞI YERDEN

Üretici
Üretici @LUGERP08 - 4 ay Önce

Bırakın destek felan folim işıerinide herkezin ürününü fiyat verip alın cok değil gavurlar dan aldığınız fiyatlardan alsanız yeter yine icpiyasaya den gelmemek İcin ucuz satın azbucuk gavurlar kadar üreticide kazansın...

EMRE
EMRE - 4 ay Önce

HESAP YAPALIMMI!!!!!!, TÜRKİYENİN İHRACAT DAHİL İHTİYACI 20 MİLYON TON BUĞDAY,ARPA BUĞDAY DEVLETİN FİYAT ORTALAMASI 2 TL KARŞILIĞINDA VATANDAŞ 12 MİLYON TON ÜRETİYOR 2 TL DEN DEVLET TMO VASITASI İLE İTHAL ETTİĞİNDEN EKMEK VE YEM FİYATININ ARTMAMASI İÇİN TON BAŞI 5000 TL ZARAR EDİYOR,BUNU ZARARI İTHALAT TRENDİNE EKLEDİĞİMİZDE DEVLET TONUNU YABANCI ÇİFTÇİDEN 6000 TL YE ALIYOR, YABANCIDAN 5 MİLYON TON İTHAL EDİP 15 MİLYON TON PARASI ÖDEMİŞ GÖZÜKÜYOR ,İŞTE TÜRK ÇİFÇİSİNE ATILAN KAZIĞIN BOYU

ali çapar
ali çapar - 4 ay Önce

kepek ekeceyim desteklemesi ne kadar

Vatandaş
Vatandaş @ali çapar - 4 ay Önce

Hakikaten kitabın tam ortasından konuştun. Bende kepek ekemde kebek ağasımı olsamki nasıl olsa eksende bilen de. yok.

Seçkin
Seçkin - 4 ay Önce

Kelime oyunlarını bırak artık. Gerçekleri görün. Köstek olmayın artık yeter

Gulây OFLU
Gulây OFLU - 4 ay Önce

Size güvenen biri var mı ? Ülkeni milletini seviyorsan git.. affını iste. Bakanlık tarihte ilk defa bu denli rezilliği sizinle gördü.

reis
reis @Gulây OFLU - 4 ay Önce

reis güveniyor yetmezmi reisten iyimi biliyorsunuz adam doktor tarımı iyi bilir..reisimiz sağlık bakanınıda veterinerden yada ziraat mühendisinden yapabilir bu onun hakkıdır tüm yetki onda..doları bile anında çıkarıp düşürebilme gücü var .

üretici
üretici - 4 ay Önce

dekara 50 tl ye ihtiyacımız yoktur sayın bakan siz ünce süyleyin türkiye milli tarım politikası olan yani milli hasılanın yüzdebiri olan doğrudan çiftçiye verilecek olan ki daha kaliteli bir ürün elde etsin diye neden vermiyorsunuz ne zaman vereceksınız 2006 yılından beri siz tarım bakanı olarak hep çiftçiye borçlusunuz neden borcunuzu üdemiyorsunuz zaten dünyanın en pahalı mazotu kullaniyoruz zaten dünyanın en pahalı gübresini kullanmiyoruz çünkü artık sayenizde gübresiz ekiyoruz inşaAllah gelecek yıl bir ekmeği 6 veya 7 liradan yemeyiz ve bize ancak geliyor gelmekte olan nefes aldırır ...