Tarım Bakanından 10.6 milyon liralık destek ödemesi açıklaması

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, iki hafta aradan sonra destek ödemelerine yönelik yeni bir açıklama yaptı. Pakdemirli, 28 Ocak'tan itibaren çiftçiye 10 milyon 656 bin liralık tarımsal destek ödemesin yapılacağını açıkladı.

Tarım Bakanından 10.6 milyon liralık destek ödemesi açıklaması
banner282

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarımsal destekler ödemesine ilişkin açıklama yaptı. Pakdemirli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 28 Ocak'tan itibaren 10 milyon 656 bin liralık tarımsal destek ödemesinin çiftçilerin hesaplarına aktarmaya başlandığını kaydetti.

ÇİFTÇİYE HANGİ DESTEKLER ÖDENECEK?

Bakan Pakdemirli, hangi destek ödemelerinin yapılacağına dair bilgi vererek, şunları kaydetti: "Sertifikalı Fidan Kullanım Desteği 2 milyon 497 bin TL, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi 8 milyon 158 bin TL. Destek bizden, üretmek sizden"

2020 YILI TARIMSAL DESTEK ÖDEMELERİ DEVAM EDİYOR

Bilindiği üzere Bakan Pakdemirli, her Cuma tarımsal destek ödemelerine ilişkin açıklama yaparken, bu açıklamalara iki hafta ara vermişti. İki haftadır tarımsal destek ödemelerine ilişkin bir açıklama yapılmıyordu. Bu durum, '2020 yılı tarımsal destek ödemeleri tamamlandı mı?' sorusunu gündeme getirmişti. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2022, 23:42
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çiftçi
Çiftçi - 4 ay Önce

TARIM BAKANI DEĞİL
Geçen sene üre gübresi 3 TL idi şimdi 12TL %400 geçen sene mazot 7 TL
Bu sene 14.TL
Geçen sene süt yemi 1.7TL kgr süt 2.8TL
Bu sene süt yemi 4.35 TLsüt 4.7TL
Bu verilere göre TARIMI BATIRMA BAKANI.
Bizden 2.25TL buğday al Rus çiftçisinden
4.5TL ye al. Sonrada destek veriyoruz diye çık böbürlen. Destekleri heryıl farklı zamanlarda niye ödüyorsunuz. Cumhurbaşkanlığı na geçiş seçimleeindenden önce eşik teki beşikteki bütün destekleri ödediniz. Şimdi niye çiftçinin desteklerini farklı zamanlarda ödüyorsunuz.
Sizin lafınız sözünüze nasıl güvenelimde üretim yapalım. 12TL üre gübresi alıcaz kaça satıcaz buğdayı. SÖYLEYİN ŞİMDİDEN. KAÇA SATICAZ

Çiftçi
Çiftçi - 4 ay Önce

Daha 2020 nin organomineral gübre desteği ödenmedi. İnşAllah 2023 e kadar öderler. Laf çok icraat yok.

Çiftlik işleri
Çiftlik işleri - 4 ay Önce

Hayvancılığı tarımı bitiren bakan kepek ekin diyen bakan

Mevlut sen
Mevlut sen - 4 ay Önce

Verme sakın buzağı paralarını duman etmişsiniz ülke olarak yok günü tutmuyormuş Turkiyede iklimler değişik kimisi çok soguk veya sıcak ortalama tutmuyor ama siz onu fırsata çevirip vermemeyi tercih etmişsiniz
Eskilerden ineğe veriyordunuz çok geldi sonra 4aylik buzağı olarak değiştirdiniz ölenler kaldı yine sonra parametre tutmuyor dediniz yakındır
Tarım bakanı anlamıyorsun birseyden

Hamza. Halici
Hamza. Halici - 4 ay Önce

Bir an evvel guubre vemazot desteklerinin verilmesini istiyoruz

Erdem erdem
Erdem erdem - 4 ay Önce

Sertifikalı tohum desteği ne oldu 2022 eki nini bicecez halen 2021 desteğini alamadık oysa ekonomimiz çok büyüyor

çiftçi
çiftçi - 4 ay Önce

Sizin insanlıkla vicdanla işiniz kalmamış aralık ayında askıya çıkan buğday mısır yem bitkileri daha yatacak ne zaman yatar diye adamın ağzına bakıyoruz diyecek kelime yok

Ali dag
Ali dag - 4 ay Önce

10 tane buzagim olmuş hiç biri destek kapsamına girmemis 6 tanesi gün gün kriterine takılmış (destek vermemek için yapılan entrika )4 taneside şap aşısı yapılmamış ilçe tarımda çalışan veterinerler in işine batmış denilen Ecevit iktidarı bile her ineğe para verdide bunlar veremediler yazık birde çağ atlattinuz sözde hangi kesimden oy alicanuzda iktidar olucaniz eyt. Memur taşeron işçi esnaf köylü emekli üniversite bitirmiş genç issizler bunlardan azınlık birkesim oyverir gerisiBosssssss.