Tarım Bakanı Vahit Kirişçi: IPARD destekleri en az 7 yıl daha devam edecek!

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, IPARD desteklerinin en az 7 yıl daha devam edeceğini belirterek, "555 milyon avroluk IPARD III Programı (2021-2027) üreticimize, girişimcilerimize hayırlı olsun" dedi.

Tarım Bakanı Vahit Kirişçi: IPARD destekleri en az 7 yıl daha devam edecek!
banner282

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 555 milyon avroluk IPARD III Programı'nın (2021-2027), Avrupa Komisyonu tarafından kabul edildiğini duyurdu. Kirişci, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından yönetim otoritesi görevi üstlenerek hazırlanan IPARD desteklerinin en az 7 yıl daha uygulanmaya devam edeceğini bildirdi.

Avrupa Komisyonu tarafından 430 milyon avro fon tahsis edilen IPARD-3 Programı'nda, ulusal katkının da eklenmesiyle faydalanıcılara proje karşılığı dağıtılacak hibe tutarının yaklaşık 555 milyon avro olacağını belirten Kirişci, "Toplamda ekonomiye kazandırılacak olan yatırım tutarının 1 milyar avroyu geçmesini bekliyoruz." ifadesini kullandı.

42 İLDE UYGULANACAK

Tarım ve Orman Bakanlığından yapılan açıklamada da programın 42 ilde uygulanacağı bilgisi verildi. Açıklamada, "IPARD-3 Programı kapsamında, Tarım İşletmelerinin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar: Süt, kırmızı et, kanatlı et yetiştiriciliği ve yumurta tavukçuluğuna destek verilecek. Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanmasına Yönelik Yatırımlar: Süt işleme, peynir altı suyu, süt toplama merkezleri, likit yumurta, et işleme, kesimhane, kombinalar, meyve-sebze depolama, su ürünleri işleme ve depolama gibi alt sektörlere destek verilecek." ifadeleri kullanıldı.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
üretici
üretici - 2 ay Önce

üretene ürüne gene birşey yok,YAŞSIN FOL,MÇİLİK,,,,,

Vatandaş
Vatandaş @üretici - 2 ay Önce

Ürüne üretenle veripte paramı kazanmak amacınız. Üreten kazamsın isteseler zaten verirler. Tüketende ucuz ucuz alır ozaman kime ağalık yapıpta oy alacak. millet. Makarna felan nasıl dağıtılacak. Toplumda gecim sıkıntısı olmasınmı istiyorsunuz.

Hekim
Hekim - 2 ay Önce

Projelendirme ve ödemeler euro üzerinden olmadığı sürece bu iş sürdürülemez. 1 milyona proje hazırlıyorsun 6 ay sonra maliyetler 2 milyon olmuş. Ama euro üzerinden ödeme yapılırsa bu iş olabilir.

msa
msa - 2 ay Önce

42 il dışında kalan illere destek vermeyi düşünmüyorlar mı?

banner151