Tarım Bakanı Vahit Kirişçi'den destek açıklaması: Oğlak tiftik ve anaç tiftik desteği artırıldı!

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, “Oğlak tiftik desteğimiz bildiğiniz gibi 35 lira iken artık bugün itibariyle 70 lira olarak ilan ediyorum, hayırlı uğurlu olsun. Yine aynı şekilde anaç tiftikle ilgili 30 lira olan desteğimizi de onu da 60 lira olarak ilan ediyoruz” diyerek müjdeyi verdi.

Tarım Bakanı Vahit Kirişçi'den destek açıklaması: Oğlak tiftik ve anaç tiftik desteği artırıldı!
banner282

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, birtakım temaslarda bulunmak üzere gittiği Ankara’nın Güdül ilçesinde 2. Geleneksel Ankara Tiftik Keçisi Festivali’ne katıldı. Burada sektör temsilcisi ve üreticilerle buluşan Bakan Kirişçi, festival kapsamında düzenlenen tiftik keçisi kırkım yarışması etkinliğini de izledi. Festivale AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, AK Parti Ankara Milletvekilleri Emrullah İşler, Zeynep Yıldız ve Lütfiye Selva Çam da katılım gösterdi. Festivalde katılımcılara hitaben bir de konuşma yapan Tarım ve Orman Bakanı Kirişçi, pandemi döneminde kırsalın öneminin ve ehemmiyetinin bir kez daha ortaya konulduğunu hatırlattı.

“ÜRETİCİLERİMİZ BİZİM BAŞIMIZIN TACIDIR”

Kırsalın sadece yaşam için değil aynı zamanda üretim için de vazgeçilmezleri olduğunu anlatan Bakan Kirişçi, tarımda yapılan üretime vurgu yaparak, “Unutmayalım ki bir ülkenin tarım ve orman alanındaki gücü o ülkenin de aynı zamanda gücü olarak da kendini göstermeye başlıyor. Ülkemiz bunu her şarta rağmen üretmeye devam eden bu eli öpülesi üreticilerimiz sayesinde pandemi döneminde de kesintisiz üreterek göstermiştir. Bundan dolayı bütün üreticilerimize müteşekkiriz. Tarlada, bağda, bahçede, ahırda, ağılda, kümeste bu üretimi gerçekleştiren üreticilerimiz bizim başımızın tacıdır. Bakanlığımız özellikle bu üreticilerimizin ihtiyaçları olan her türlü desteği vermiş ve vermektedir” diye konuştu.

“OĞLAK TİFTİK DESTEĞİNİ 70 LİRA, ANAÇ TİFTİK DESTEĞİNİ 60 LİRA İLAN EDİYORUZ”

Ankara keçisinin yüzde 78’inin Ankara’da, onun da yarıya yakınının Güdül başta olmak üzere etraftaki ilçelerde yetiştirildiğini kaydeden Bakan Kirişçi, tarımsal varlığa millet olarak, Türkiye olarak yeniden sarıldıklarını not düştü. Coğrafi olarak işaretlenmiş ve tescillenmiş tiftik keçisiyle ilgili bakanlık olarak bu zamana kadar verdiklerinin daha fazlasını vererek üretimi desteklemeyi sürdüreceklerini söyleyen Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, oğlak tiftik ve anaç tiftik desteğini artırdıklarını şu cümlelerle açıkladı:

“Oğlak tiftik desteğimiz bildiğiniz gibi 35 lira iken artık bugün itibariyle 70 lira olarak ilan ediyorum, hayırlı uğurlu olsun. Yine aynı şekilde anaç tiftikle ilgili 30 lira olan desteğimizi de onu da 60 lira olarak ilan ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Böylelikle yüzde 100 bir önceki yıla göre bir destek Ankara keçisi yetiştiricisi kardeşlerimize bakanlık olarak, hükümetimiz olarak sağlamış oluyoruz. Rabbim bu keçilerimizin sayılarını artırsın. Niteliklerini yükseltsin, bunların tiftiklerini daha kaliteli hale getirsin.”

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2022, 10:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ep
Ep - 2 hafta Önce

Süt destegide 1 lira olmuştu ama.yalan çıktı buda yalan olmasın gerçi bunların hagi söyledikleri doğruda

Agah var
Agah var - 2 hafta Önce

Tiftikte bile merkez güney afrika oldu bizden giden keçilerle tarım ve hayvancılıkta ağlanacak durumdayız

Misafir
Misafir - 2 hafta Önce

Sayin bakanım bu kadrolarla var olan devam eder proje ve reform lazim tarimda

has
has - 2 hafta Önce

İster Trol deyin ister gırgır bazna vız gelir tırıs gider (sonra özürde de dilemeyeceğim) ::)) Üretici ile tüketici arasındaki makasın açılması resmen göstere göstere hükümete karşı muhalefetin şerefsice tezgahladığı ve hemen hemen sırtlan sürüsü komisyoncu lobilerinin de için olduğu bir oyundur. Gerisi lafı güzaf. Fakat unutmayın bir vatandaş olarak ben bunu bilir bunu söylerim.

Üretici
Üretici - 2 hafta Önce

Ya bak an sankide şaka gibi müjde diyor sunuz. Masraflar en az dört katına cıktı iki katı dediğiniz destek gerek bile olsa Ne olur. 60 TL ile bir cuval yem 320 TL.

Osman Ceylan
Osman Ceylan - 2 hafta Önce

Sayın bakan %100 artırdınız da bizim neden haberimiz yok ben küçük bir çiftçiyim 180,000 TL ilk gübre mazot tohum aldım bana verdiğiniz destek o kadar yüksekti nere harcayacağımı şaşırdım bana tam 9,600 destek verdiniz bu kadar çok vermeyin bu destekleride Suriye lilere verin onlara harcayın muhacirlere ekmek elden su gölden yaşasınlar

Vatan, Bayrak, Ata
Vatan, Bayrak, Ata - 2 hafta Önce

Çiftçi, hayvanı bitti, halk bitti be bakan ağabey sen kocaman bir şey yapmış gibi devam et,

Türk Şeker
Türk Şeker - 2 hafta Önce

Türk Şeker Tarım AŞ. de yolsuzluk yapan Türk Şeker Genel Müdürü ve danışmanlarını görevde tuttuğunuz müddetçe sizinde önceki bakandan bir farkınız olmayacak sayın bakanım. Belgelerle bile ıspatlanıyor ama hiç bişey yapmılmayışı enteresan.