Süt üreticisine 40 kuruş çiğ süt desteği ödemesi

Girdi maliyetleri artmasına rağmen süt fiyatları artırılmadığı için mağdur olan süt üreticilerine çiğ süt destek ödemeleri bugün yapılacak.

Süt üreticisine 40 kuruş çiğ süt desteği ödemesi
banner282

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çiğ süt desteği kapsamında üreticilere 607 milyon liralık ödemeyi, Bugün (4 Kasım 2020) saat 18.00 itibariyle yapacaklarını açıkladı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2020 yılı Temmuz-Ağustos aylarına ilişkin çiğ süt desteği ödemelerine dair şunları kaydetti: 

“Geçtiğimiz günlerde Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarına ait çiğ süt desteğini 40 kuruş olarak ödeyeceğimizi kamuoyuna açıklamıştık. Bu kapsamda ilk etapta 246.649 üreticimizin; işlemleri tamamlanan Temmuz ve Ağustos aylarına ait 1 milyon 629 bin ton çiğ sütü için 607 milyon TL destek ödemesini, bugün saat 18.00’den itibaren yapacağız. Eylül ayında üretilen çiğ süte ait çalışmalar ise halen devam etmekte olup; işlemlerin tamamlanmasının ardından bu aya ait desteği de ödeyeceğiz.” 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2020, 11:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ep
Ep - 1 yıl Önce

Süte sadece gelecek zammın adı kuruş yeme gelen zam 25 .30 lira Allah bu ciftciyi hayvancılığı bu duruma getirenlerden hesab sormazmi

Ali dag
Ali dag - 1 yıl Önce

Sayın bakan bu yaptığınız yok hükmünde biz hergun zarar ederek üretiyoruz sürdürülemez bu iş acilen süt tozu ithalatını durdurun buzağı maması adı altında süt tozu getirilir bu süt sanayicisi herşey yapar vebal size

Tolga Deymen
Tolga Deymen - 1 yıl Önce

Önceki Bakanlar tarımı bitirecek tüm adımları attı, kefenleyip cenazeyi kaldırmak Sayın Bakana kaldı. Dolar ve Avronun fiyatına Sn Albayrak bakmasa da siz bakın ve bu fiyatların gerçekçi olmadığının farkına varın artık. Aylin Hanımın çiftliğine davetlisiniz.

Çiftçi
Çiftçi - 1 yıl Önce

Yahu 40 kuruş diyorlar 28 kuruştan yatırıyorlar. Yahu biz salakmıyız hesaplama bilmiyoröuyız?

Şahin efe
Şahin efe - 1 yıl Önce

Nereye yatırıyorsunuz saat 20 itibarıyla bakıyoruz hesaba yatan süt desteği falan yok

Oleyyy
Oleyyy - 1 yıl Önce

Süpersin sayın bakanımız. Allah başımızdan eksik etmesin seni