Pamuk ve yağlı tohumlar fark desteklerinin yüzde 70’i ödeniyor!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2018 yılı pamuk ve yağlı tohumlar fark destek ödemelerinin yüzde 70’nin bugün ödeneceğini açıkladı. 

Pamuk ve yağlı tohumlar fark desteklerinin yüzde 70’i ödeniyor!
banner200

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2018 ürünü pamuk ve yağlı tohumlar fark destek ödemelerine ilişkin açıklamalarda bulunarak, "Toplamda 3 milyar TL ödeme yapmamız gerekiyor, 169.635 çiftçimize bugün 19.00'dan itibaren 2 milyar TL'sini yani yaklaşık yüzde 70'ini ödemiş olacağız." dedi.

Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli, "2018 Yılı Ürünü Pamuk ve Yağlı Tohumlu Bitkiler Fark Destek Ödemeleri" ne ait açıklamalarda bulundu.

Bakan Pakdemirli, " Bakanlığımızca, 2018 yılı ürünü pamuk ve yağlı tohumlu bitkiler (ayçiçeği, soya, aspir ve kanola) fark ödemesi 31 Mayıs 2019 Cuma günü saat 19.00'dan sonra tek seferde yapılacaktır.

Destek ödemesi kapsamında, 59 İl'de pamuk ve yağlı tohumlu bitkiler üretimi yapan üreticimize alacakları destek miktarının % 70'i Ramazan Bayramı öncesinde ödenecektir." dedi.

Toplamda 3 milyar liralık ödeme yapılacağının altını çizen Bakan Bekir Pakdemirli, "Fark ödemesi desteği çerçevesinde toplamda 3 milyar TL ödeme yapmamız gerekiyor. Pamuk ve yağlı tohumlu bitkiler üretimi yapan 169.635 çiftçimize, toplamda 2 milyar TL'lik fark desteğini bugün 19.00'dan itibaren ödemiş olacağız. Bununla yapmamız geren ödemelerin yüzde 70'ini gerçekleştirmiş olacağız. Tüm çiftçilerimize hayırlı olsun" dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Alı yıldız
Alı yıldız - 2 yıl Önce

Üreten hep kaybediyor

Halil çadırcı
Halil çadırcı - 2 yıl Önce

Bu yüzde 70 ödüyoruz diyor bize yatan yüzde 20 geriye kalan yüzde 80 ne zaman yatıcak beceremiyorsan tarım bakanı istifa et, işini bilen bakan yapsın !

Serdarcuka
Serdarcuka - 2 yıl Önce

Çiftçiyi perisan ettiniz faturalarımızı kestiniz birinci ürün pamuk la ikinci ürün pamuk dekar basına verimi aynı yaptınız kime hizzmet ediyor sunuz işin gücünüz yalan geri kalana tarih bile veremiyor sunuz bu ülkeyi yiyenlerin eline teslim edenlere hakkımı helal etmiyorum Allah sizdende cıkarsın

Yazdağ
Yazdağ - 2 yıl Önce

Destekleride berbat ettiniz ne demek yüzde yetmişi kalanı ne zaman.

hasan oksuz
hasan oksuz - 2 yıl Önce

Nisan ayinda danelik misir destegi fisini yatirdim destek parasini verilmedi ne zaman verilecek

banner151

banner251