Ordu’da 108 tane ahır yapılacak

Ordu Tarım ve Orman İl Müdürü Kemal Yılmaz, ahır ve ağıl yapımı ile ilgili verilen destekler hakkında açıklamalarda bulundu. Yılmaz, yeni onaylanan projeler ile birlikte yüzde 50 hibe desteği kapsamında toplam 108 ahır ve ağılın ilimize kazandırılmış olacağını ifade etti.

Ordu’da 108 tane ahır yapılacak
banner200
banner217

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Müdürü Yılmaz; "Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından bölgemizde hayvancılığın gelişmesini sağlamak ve modern hayvancılık işletmelerinin kurulmasını teşvik etmek amacıyla ahır - ağıl yapımına 2014 yılından bu yana yüzde 50 hibe desteği verilmektedir. Bu kapsamda 2019 yılında 69 yetiştiricimiz hibe desteğinden yararlanmak amacıyla başvuru yapmış ve bu başvurular Bakanlığımız Merkez Proje Değerlendirme Komisyonu tarafından değerlendirilmiştir. Bunun sonucunda 26 ahır-ağıl yapımı projesi onaylanmış olup, yatırımlarını tamamlayan yetiştiricilerimize 3,3 Milyon TL hibe ödemesi yapılacaktır" dedi.

Yeni onaylanan projeler ile birlikte yüzde 50 hibe desteği kapsamında toplam 108 ahır ve ağılın ilimize kazandırılmış olacağını belirten İl Müdürü Yılmaz, "İlk olarak 2014 yılında uygulanan bu destek kapsamında bugüne kadar 77 ahır/ağıl yapımı tamamlanmış olup, 5 projenin yapımı ise devam etmektedir.  Bu 82 projenin toplam hibe tutarı 7 milyon TL’dir. Yeni onaylanan 26 projemiz ile birlikte hayvancılığın daha modern şartlarda yapılmasına imkan sunan ve çağımızın şartlarına uygun toplam 108 adet ahır/ağıl ilimize kazandırılmış olacaktır. Bu modern ahır ve ağıllar ilimizde yetiştiricilerimize örnek olmakta ve bir değişime öncülük ederek bu tarz işletmelerin artmasına yardımcı olmaktadır" şeklinde konuştu.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ozan erdogan
Ozan erdogan - 1 yıl Önce

Hayvancılık cok önemli birşey fındıgın gözüne bakıyorlar hep bizde yardımcı olurmusun uz bizde yapalım bu hayvancılıgı

Ramazan  demir
Ramazan demir - 1 yıl Önce

Sayın ordu için güzel proje demir otomatik kapı sistemleri

banner151

banner251