Mazot, gübre ve toprak analizi desteklerinde süre uzatıldı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, mazot, gübre ve toprak analizi desteklemelerinde başvuru süresinin 29 Nisan 2016 tarihine kadar uzatıldığını açıkladı.

Mazot, gübre ve toprak analizi desteklerinde süre uzatıldı
banner200
banner217

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, mazot, gübre ve toprak analizi desteklemelerinde başvuru süresinin 29 Nisan 2016 tarihine kadar uzatıldığını bildirerek, “Birliğimiz ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız arasındaki yazışma ve görüşmeler sonuç verdi. Üreticilerimiz, mutlaka 29 Nisan'a kadar başvurularını yapmalı ve desteklemelerden yararlanmalıdır" dedi.

Bayraktar, yaptığı açıklamada, Çiftçi Kayıt Sistemine dâhil olan çiftçilerimize mazot, gübre ve toprak analizi destekleme ödemesi yapılmasına ilişkin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tebliğinin 27 Mayıs 2015 tarihinde yayımlandığını anımsattı. Bu tebliğde, desteklemelerden yararlanmak için belirtilen son başvuru tarihin 31 Aralık 2015 olduğunu hatırlatan Bayraktar, şunları kaydetti:

“Çiftçilerimizin 31 Aralık günü mesai saati bitimine kadar ilçe müdürlüklerine, merkez ilçede ise il müdürlüklerine başvuru yapmaları gerekmekteydi. Ancak çeşitli sebeplerle başvuruda bulunamayan binlerce çiftçimiz, Odalarımız aracılığıyla ve doğrudan Birliğimize başvurarak, müracaat süresinin uzatılmasını talep ettiler. Birliğimiz ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız arasında yapılan yazışma ve görüşmeler neticesinde, Bakanlığımız çiftçilerimizin bu talebini yerinde görerek tebliğde değişikliğe gitti ve başvuru süresini uzattı.

Yapılan bu değişiklikle; mazot, gübre ve toprak analizi desteğinden faydalanmak isteyen çiftçilerimiz, 29 Nisan 2016 günü mesai saati bitimine kadar ilçe müdürlüklerine, merkez ilçede ise il müdürlüklerine başvuru yapacaklar."

Bayraktar, çeşitli sebeplerle daha önce belirlenen sürede başvurusunu yapamayan üreticilerin yapılan bu süre uzatımını dikkate alarak başvurularını 29 Nisan'a kadar mutlaka yaptırmalarını, aksi takdirde desteklerden yararlanamayacaklarını belirtti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
KİM İNANIR
KİM İNANIR - 5 yıl Önce

Ziraat Odası başkanı Mazot Gübre ve Toprak Analizi desteğinin uzatıldığını çiftçilerin mağduriyet yaşamamasını söylüyor..çiftçilere zorunlu olan ve ziraat odasından alınan ÇİFTÇİ BELGESİ için ödenen ücretler için BU SÜRE uzatılmış olmasın. kendi mağduriyetlerini gidermesinler acaba????????...hangi çiftçi alışkanlıklarından bahsediyorsunuz.. ortalama 8- 9 ay lık bir başvurumu olur. ZATEN SÜRENİN UZATILACAĞINI BİLEN ÇİFTÇİ BU YÜZDEN RAHAT DAVRANIYOR..SİZ ALIŞKANLIKLARI DEĞİŞTİRMİYOR, AKSİNE ALIŞKANLIK HALİNE GETİRİYORSUNUZ...

banner151

banner251