Mart ayında hangi tarım destekleri ödenecek?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Mart ayında yapılacak destekleme ödemeleri hakkında açıklamalarda bulundu. Mart ayında çiftçiye 3 milyar 24 milyon lira destek ödemesi yapılacağını dile getiren Pakdemirli, ödeme tarihi hakkında ise bilgi vermedi.

Mart ayında hangi tarım destekleri ödenecek?
banner200

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bugün Kırklareli Üniversitesi'nde düzenlenen 'Tarım ve Orman Sektörü Değerlendirme Toplantısı'na katıldı. Çiftçinin merakla beklediği destek ödemeleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Pakdemirli, “Dün Sayın Cumhurbaşkanımız da müjdesini verdi, ben de detaylarını vereceğim" dedi.

Ocak ayında 2,3 milyar lira destek ödemelerini yaptıklarını hatırlatan Pakdemirli, "Ocak ayında 2,3 milyar lira, eski parayla 2,3 katrilyon destek ödemelerini yaptık" diye konuştu.

Mart ayında ise ödemelerin devam edeceğini dile getiren Pakdemirli, şunları kaydetti: “Alan bazlı destekler 1 katrilyon 855 milyar 977 milyon, buzağı desteklemeleri ödemeleri 510 milyon, diğer hayvancılık ödemeleri 133 milyon 650 bin, fark ödemeleri 260 milyon, yem bitkileri desteği 120 milyon diğer tarımsal desteklemeler 144 milyon 527 bin. Toplam 3 milyar 24 milyon 154 bin eski parayla 3 katrilyondan daha fazla bir paranın destek ödemesi olarak cebinize giriyor; üretici olarak bu da hayırlı olsun."


Bayraktar imparatorluğu! Haber için tıklayın...


TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 13:56
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
- 13 ay Önce

Suyunu çıkardınız yok subat da olmadı mart da
ödemeleri n belli bi tarihi olmalı her sene aynı Tarihde verilmeli

Sanki
Sanki - 13 ay Önce

Sanki ilk defa destek veriyormuş gibi müjde müjde bütün memleketi çiftçiye gıcık ettiniz bilmeyende kim bilir ne veriyoruz zanneder peşin kestiğimiz stopajı taksit taksit ballandıra ballandıra millete anlata anlata geri veriyoruz

banner151