Maaş ve sigorta desteğinde devlet katkısı olacak mı?

300 koyun projesinin detaylarının açıklanması beklenirken, destek kapsamında çiftçiye verilecek olan maaş ve sigorta desteğinin kim tarafından karşılanacağı merak ediliyor.

Maaş ve sigorta desteğinde devlet katkısı olacak mı?
banner200

Bilindiği üzere hükümet istihdamı desteklemek için işverenlere prim ve vergi desteği sağlarken, esnafa da her ek istihdama karşılık maaş, prim ve vergi teşviki getirmişti. 300 koyun projesi kapsamında çiftçiye verilecek sigorta desteği de bu teşvik kapsamında mı değerlendirilecek? Yoksa çiftçiye kullandırılacak kredi kapsamında mı bu destek verilecek?

300 koyun desteğinin önemli bir ayağını oluşturan maaş ve sigorta desteğinin nasıl verileceği merak ediliyor.

Maaş ve sigorta desteğinde devlet desteği söz konusu olursa çiftçinin geri ödeme yapmasına gerek olmayacak. Ancak damızlık koyun kapsamında çiftçiye kullandırılacak kredi kapsamında bu desteğin verilmesi durumunda çiftçiye ödenecek asgari ücret tutarındaki maaş ve sigorta prim ve vergileri geri ödemek şartıyla çiftçiye kullandırılmış olacak.

TARIMDANHABERYORUM EKLE
YORUMLAR
Abartmak
Abartmak - 3 yıl Önce

Ne kadar abarttınız. 500000 hayvan 300 e bölersek 1600 kişi yapar. Tr de 80 il var yani her ilde 20 kişi yapar. Abartılacak bir durum yaygara yapıp milleti heceslendirmeye değecek bir rakam değilki

Gurbette çalışanak suç
Gurbette çalışanak suç - 3 yıl Önce

Gurbette çalısıp sigortalı olan vatandaş neden cezalandırilıyor anlamak mümkün değil sigortasi olmayana devlet destek verirken kimseye muhtac olmama adina köyde ikamet edip gurbete çıkana senin sigortan var sen destek alamazssın demek saçmalık,Ozaman bizde köyde durup başkasının eline yardımınamı bakalım ilahi adalet diyorum

Fare
Fare - 3 yıl Önce

Doğurdu

banner151

banner251