Kuzu desteğinin miktarı belli oldu!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bir süredir üzerinde çalışılan kuzu desteğiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Önceki gün Kars'ta konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Pakdemirli, sürü büyütme projesi kapsamında dişi kuzular için 100 lira destek verileceğini belirtti.

Kuzu desteğinin miktarı belli oldu!
banner200
banner217

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, önceki gün Devlet Su İşleri Kars Bölge Müdürlüğü Konferans Salonu'nda "Tarım ve Orman Sektörü Değerlendirme Toplantısı'na hayvancılık destekleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Bakan Pakdemirli, küçükbaş hayvan yetiştiricilerine anaç koyun keçi destekleme ödemeleri ile çoban desteği ödemelerinin mart ayı sonunda yapılacağını ayrıca sürü büyütme projesi kapsamında dişi kuzular için 100 lira destek verileceği müjdesini verdi.

BAKAN 100 LİRANIN ÜSTÜNDE OLACAK DEMİŞTİ!

Ancak Bakan Pakdemirli, Gaziantep programında konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada dişi kuzuya destek verilmesiyle ilgili çalıştıklarını belirterek, "Dişi kuzulara ciddi bir destek olacak. Rakamlarda daha anlaşamadık. Ama 100 liranın üstünde olacak inşallah" demişti.

TARIMDANHABER

banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Van
Van - 1 yıl Önce

Aha ilimiz çok temizdi. Zaten hiç bir sorun yoktu birde üstüne bu destek geldi. Yeter artık bu destekler illerde yolsuzluk ve bol bol müfettişten başka hiç bir sonuç getirmiyor. Müfettişler Van'ı mesken edinmişler ama sonuç yok. Van il müdüründen başlanarak çok iyi bir inceleme yapılmalı. ne yazık ki heryerde olduğu gibi Van dada sorunun kaynağı müdürlerdir.

- 1 yıl Önce

destek diyen arkadaş,,sen desteğin ne olduğunu bilyormusun söylede biz de bilelim..senin gibi basit düşünenler bunu destek zanneder...millet ver hazır parayı bitti...senin gbilerin cebine yeter ki para girsin,,üretim olmuş olmamış kimin umrunda..üretilen ürün para etmiş etmemiş kimin umrunda...taşıma suyla değirmen döndürmeye çalışan sizin gibi insanlar olduktan sürece bizden zaten bi cacık olmaz...

- 1 yıl Önce

yav anlatamadık gitti....millet avantaya alıştı.....para dağıtmayla bu iş olmaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaazzzzzzzzzzzzzzz !!!!!!!!!!!!!!!!!

Özlem Yücel
Özlem Yücel - 4 ay Önce

Kuzu desteği nezaman vereccek

destek
destek - 1 yıl Önce

cl sen desteklemenin ne olduğunu biliyormusun , para dağıtmak olarak olarak yorumlamışsın yazık.

Ergin turan
Ergin turan - 9 ay Önce

Çok zor bir yil geçiriyoruz kuraklik ve yem çok pahali ben 500 hayvana daha arpa alamadim cok sikinti

Sait  satılmış
Sait satılmış - 4 ay Önce

Benim 2019 40tanedisikuzumvardı nealıcagımızıbilmiyoruz

Muammer doğan
Muammer doğan - 4 ay Önce

25kuzuya yetibin tele alıyo ben de 100vardı ikibinücyüz yatacak hani 100 tl


banner151