KOP kapsamında bin 656 koç ve tekeye hibe verilecek

KOP kapsamındaki Konya, Karaman, Niğde ve Aksaray illerinde mevcut damızlık sığır ve koyunculuk işletmelerinin tadilatı veya yeni inşaatı ile erkek damızlık materyal alımlarının desteklenmesi için yürütülen proje kapsamında 275 üretici, erkek damızlık materyal alımı için hibe başvurusunda bulundu.

KOP kapsamında bin 656 koç ve tekeye hibe verilecek
banner200

Mevcut hayvancılık işletmelerinin yenilenmesi için müracaat eden 20 yetiştiricinin projeleri de İl Proje Değerlendirme Komisyonu ve Merkez Proje Değerlendirme Komisyonu tarafından incelenerek, inşaat yapımı için 8 büyük baş ahır inşaatı yapımı projesi ve 12 adet küçük baş ağıl inşaatı yapımı projesi uygun görüldü. Proje kapsamında yeni ahır/ağıl yapımında inşaat bedelinin yüzde 50'si oranında hibe desteği sağlanacak.

KOÇ/TEKEYE YÜZDE 80 HİBE DESTEĞİ

Koç ve teke alımı için müracaat eden 243 yetiştiricinin projeleri de İl Proje Değerlendirme Komisyonu ve Merkez Proje Değerlendirme Komisyonu tarafından incelenerek uygun görüldü. Buna göre koç ve teke alımlarında koç/teke bedelinin yüzde 80'i oranında hibe desteği sağlanacak. Erkek damızlık materyali olarak bin 482 baş koç ve 174 baş tekenin yetiştiricilere hibe olarak verilmesi uygun görüldü. Uygun görülen hibe başvurularının listesi Karaman İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün internet sitesinde yayınlandı.

YORUM EKLE
banner151

banner251