Konya Şeker'den 32 milyon lira motorin avansı! Bugün hesaplara yatıyor!

Konya Şeker, çiftçiye motorin avans ödemesi yapacak. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, 25 Ekim 2021 Pazartesi itibariyle 32 Milyon 60 Bin Liralık motorin avansının çiftçiye ödeneceği bildirildi.

Konya Şeker'den 32 milyon lira motorin avansı! Bugün hesaplara yatıyor!
banner200

Konya Şeker’den üreticiye, pancar sökümünün ve hububat ekiminin yapıldığı şu günlerde can suyu gibi destek. Tohum toprağa düşmeden üreticiyi desteklemeye başlayan ve motorin avansıyla desteklerine devam eden Konya Şeker yetkilileri konuya ilişkin bir açıklama yaptılar ve 25 Ekim 2021 Pazartesi itibariyle 32 Milyon 60 Bin Liralık motorin avansının üreticiye dağıtılacağını bildirdiler. PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk da konuya ilişkin bir açıklama yaptı ve Konya Şeker’in her halükarda üreticiyi desteklemeye devam edeceğini söyledi.

Başkan Konuk, “1999 yılında göreve geldiğimizde ilk önce üretimi ve üreticiyi desteklemeyi önceliği kabul eden yapı kuracağımızı ifade etmiştik. 22 yıl geçti, bu önceliğimizden 22 yıl boyunca hiç taviz vermedik. 22 yılda kazandırdığımız 46 üretim tesisinin hiçbiri nam olsun, şan olsun diye kurum bünyesine kazandırılmadı. Hepsi üretici daha çok üretebilsin, üreticiyi kurumu üretirken tarlada, bağda, bahçede, ahırda, ağılda daha çok destekleyebilsin diye kurum bünyesine kazandırıldı.  Biz 22 yıl boyunca varlık nedenimiz olarak gördüğümüz üreticiyi destekleme konusunda hal ve şarta bakmadık, imkânlarımızın el verdiğinin bir üstünü yapmaya, üreticiye destek deyince sınırları zorlamaya çalıştık. 22 yıllık bu yaklaşımın bundan sonra da devam edeceğinden ben eminim. Çünkü bu uygulama üreticimizin emanetindedir ve obamızda bir yiğit gider, obaya bir yiğit gelir ama obanın kuralları da gelenekleri de gidene ve gelene göre değişmez, sürgit devam eder. Çünkü sistemi sağlam temeller üzerine kurduk, avans uygulamasını yerleştirdik, üreticimizin korumasına emanet ettik ” dedi. 

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
ciftci
ciftci - 1 ay Önce

Baskan çitçiyi perişan ettin borcun içinde yüzdürdün hala süslü laflarla baskancılık oynuyon kaç yıl oldu köylere inip derdiniz nedir diye sordugun bence basını ellerinin arasına alıp vekil olmak için nelerden taviz verdiğini neler yaptığını bir düsün gerisi yüce yaradana havale ! ! !

banner251